March 2013

Robert Downey Jr - Životopis

28. march 2013 at 8:41 | Radusch |  Robert Downey Jr.
Dalším vynikajícím hercem, který si tady na blogu vysloužil svou rubriku je představitel nejen Iron mana a Sherlocka Holmese - tedy Robert Downey Jr.

Sherlock Holmes Theme Song

24. march 2013 at 16:50 | Radusch |  Soundtracks
Chci se s vám podělit o další výborný instrumentál, který teď poslouchám snad pořád :D Je ze soundtracku k Sherlocku Holmesovi od Hanse Zimmera - o jeho výborné práci jsem se už v předešlém článku zmiňovala. Tento song má několik podob, jedna lepší jak druhá, přidávám dvě verze - z prvního i druhého dílu.

Discombobulate (Sherlock Holmes theme)

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

22. march 2013 at 18:31 | Radusch |  Films
Minulou sobotu v televizi dávali první díl Sherlocka Holmese a já neodolala a hned další den jsem si stáhla a podívala se na druhý. Ten už na mém pomyslném žebříčků filmů, které chci zhlédnout byl už pěknou dobu :D Rozhodně nelituji toho, že jsem nocovala a v pondělí ráno se mi fakt špatně vstávalo :D Druhý díl, pod názvem Hra stínů (A Game of Shadows) podle mě předčí i jedničku. Opět nemůže chybět úžasný Robert Downey Jr. coby nejchytřejší detektiv a Jude Law, představitel Holmesova nerozlučného přítele doktora Johna Watsona. Taktéž mě potěšila opakující, oproti jedničky už znatelně kratší, přítomnost Rachel McAdams, která opět ztvárnila Irene Adler. Kromě ní se nám ukázali i Jared Harris jako Sherlokův největší nepřítel, profesor Moriarty, Noomi Rapace (cikánka Sim) nebo Stephen Fry (Holmesův bratr Mycroft).

Akční scény okořeněné Robertovým humorem a charismem je perfektní kombinace, tudíž o kvalitní film je postaráno. Roberta mám hrozně ráda, je to fantastický herec, ať už jako Sherlock Holmes nebo například v Iron Manovi.

Film mě opravdu bavil. U mnohých scén, jak jsem čekala, jsem se nemálo nasmála - dialogy Holmese a Watsona jsou bezchybné :D Ale co jsem nečekala bylo, že budu i smutnit, ano, i taková scéna (či dvě) se našly, ty však náhle vystřídaly další humorné. Nevyspytatelný snímek :D . Nehodlám spoilerovat, nebojte, pokud jste film viděli, víte, které části myslím. Efekty i výprava jsou opravdu výborné, jde vidět, že tvůrci také hodně dbali na detaily (miluju ty zpomalené scény). Další věc, kterou musím vyzdvihnout je soundtrack. Tak jako u prvního dílu i druhý se neskutečně povedl, Hans Zimmer je jedním z nejlepších hudebních skladatelů, jaké znám. Pod soundtrack se podepsal i například u Inception/Počátek, Lvího krále, Pirátů z Karibiku, Posledního samuraje, Temného rytíře a mnoho, mnoho dalšího.

CF: Capitol Couture Portraits (President Snow + fanmade Katniss and Peeta)

17. march 2013 at 17:28 | Radusch |  CF Gallery
Na posledním oficiálním portrétu, který byl (minulý týden) zveřejněn se nachází prezident Snow. Tento se mi líbí asi nejméně, ale to bude spíš tím, že Snowa vážně nemám ráda. :D Jinak je graficky povedený stejně jako ostatní. :)
imagebam.com

Ještě jsem našla fanmade poster, na kterém byly spojeny plakáty Katniss a Peety. Ti dva jsou skvělí pár, už se těším na jejich společné scény ve filmu :)
imagebam.com
Zdroj: facebook.com

CF: Capitol Couture Portraits (Peeta, Johanna, Beetee, Gale and Finnick)

8. march 2013 at 16:20 | Radusch |  CF Gallery
Bylo zveřejněno několik dalších nových portrétů ke Catching Fire. Tentokrát jsme se dočkali Peety Mellarka, Johanny Mason, Beeteeho/Dioda, Finnicka a Gala. Všechny jsou opravdu povedené, na Peetu se vyplatilo čekat, vypadá úžasně a taky mě zaujaly šaty Johanny. Už se těším na další portréty ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj: hungergames.cz

Catching Fire - Capitol Couture Portraits (Effie, Caesar, Cinna, Haymitch and Katniss)

6. march 2013 at 16:54 | Radusch |  CF Gallery
Stránka capitolcouture.pn postupně zveřejňuje nové plakáty HG postav k chystánému Catching Fire. Zatím se objevily naprosto úchvatné portréty Effie, Caesara, Cinny, Haymitche a Katniss. Všechny se neskutečně povedly, barvy jsou zajímavě kombinované, portrét působí luxusně až starobyle. Především mě dostala Katniss v dokonalých (že by svatebních?) šatech.

Další postavy se mají objevovat. Po těchto skvostech jsem přímo nažhavená na Peetu ;D Tak uvidíme ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj: mockingjay.net

Jennifer a Josh opět na Hawaii

3. march 2013 at 15:53 | Radusch |  CF News
Jennifer Lawrence i Josh Hutcherson si opět přebarvili vlasy, kvůli svým HG rolím a nyní jsou oba na Hawaii, kde se přetáčí/dotáčí scény z CF celý tento a příští týden.

imagebam.com imagebam.com
Zdroj: facebook.com

Oscars 2013

3. march 2013 at 15:24 | Radusch |  Jennifer Lawrence
Tak se vám po týdnu opět hlásím. Vím to, moje aktivita je, jednoduše řečeno, slabá. Ale uplynulý týden jsme měli spousty písemek a včera jsem celý den proseděla nad webovkami, které vyrábím do informatiky, velice záživná práce.Takže se mnou mějte strpení, prosím... :(

Teď ale k jedné z největších novinek uplynulého týdne. Rozhodně mi neuniklo předávání Oscarů, netrpělivě jsem vyhlížela výsledky. A samozřejmě mi neuniklo vítězství naší skvělé Jennifer Lawrence, která si odnesla sošku za film Silver Linings Playbook (Terapie láskou). Vyhrála v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli. Velice ji blahopřeji, film jsem sice ještě neviděla, ale díky HG a dalším filmům vím, že je velice talentovaná ;) Na "Terapii láskou" se určitě podívám :)

Jenn vypadala neskutečně, v bílých šatech, inspirované Dior Haute Couture, byla jako princezna. Bohužel se Jennifer nevyhl drobný trapásek, když si šla pro cenu, zakopla a upadla (no bože, stane se ;) ) Vybrala jsem několik úžasných fotek, níže se můžete pokochat ;)