October 2012

Stephenie Meyer - Hostitel

28. october 2012 at 12:25 | Radusch |  Books
Není tomu tak dávno, kdy jsem dočetla už na pohled zajímavou a dost dlouhou knihu od známé autorky ságy Twilight Stephenie Meyer. Mluvím o psychologickém sci-fi thrilleru Hostiteli. Po četbě jsem si jej nechala raději uležet v hlavě, protože to vůbec není žádna oddechovka, jak si někteří (kvůli autorky) myslí.

Děj je velice spletitý a dost dlouho mi trvalo než jsem se začetla a začala hltat každé slovo. Dobře, trvalo mi to asi čtvrtinu knihy :D Ale nakonec jsem si knihu zamilovala a došla až do konce. Je to rozhodně jiný šálek čaje než Twilight saga, autorka má neuvěřitelnou fantazii, knihu, která ve mě nechala takový pocit jsem snad ještě nečetla. Kniha vás i po přečtení nutí stále o ději uvažovat. Údajně mají být další dva díly a k tomu si bestseller nemohli nechat ujít ani filmaři. Už teď se natáčí a premiéra je naplánována na březen 2013.

Iron Man 3 - Official Trailer

26. october 2012 at 13:00 | Radusch |  Others...
Konečně byl zveřejněn oficiální trailer na třetího Iron Mana, který jsem upřímně už netrpělivě vyhlížela. Vypadá skutečně výborně, opět nabitý akcí a tradičně nesmějí chybět Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow a další. První díl byl naprosto úžasný, druhý sice už o něco slabší, ale pořád výborný, tak doufám, že tento se taky tak povede ;) Premiéra je naplánována na duben 2013.
Za informaci děkuji goodness.blog.cz

Catching Fire - Accidnets (Jennifer and Liam)

24. october 2012 at 16:34 | Radusch |  CF News
Z natáčení filmů si herci odnesou spousty zážitků a nových zkušeností. U HG tomu samozřejmě není jinak. Herci prožijí mnoho legrace, ale občas se stane i nějáká ta nehoda. Natáčení Catching Fire je v plném proudu a už nyní víme o dvou takových.

  • První je poněkud vážnější. Liam Hemsworth (Gale) si ošklivě poranil koleno při kaskadérském tréninku a musel odletěl zpátky do Toluca Lake, protože ho noha omezovala. Díkybohu se ještě nenatáčejí scény z 12. kraje, takže do té doby se, doufejme, herec uzdraví.
  • A teď druhá, ta zábavnější. Představitelka Katniss Jennifer Lawrence natáčela rozhovor s Caesarem, a u scény, kdy ji vzplanou svatební šaty, nesměla samozřejmě chybět otočka. A při tomto Jenn neudržela rovnováhu, upadla a celý štáb mohl vidět její spodní prádlo :D Stanley Tucci (Caesar) to prý komentoval slovy: "Jennifer Lawrence zase opilá na place!" - samozřejmě jen z legrace ;)
***
Zdroj: za info děkuji hunger-games-saga.blog.cz


CF: Nové fotky z příprav a natáčení

24. october 2012 at 16:16 | Radusch |  CF News
Během několika uplynulých dnů se objevily další fotky z natáčení Catching Fire. Tentokrát se můžeme seznámit s okolím 11. kraje. Taktéž na fotkách můžeme vidět přípravu fríských koní na přehlídku.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Kromě toho, byla zveřejněna fotka z příprav natáčení 12. kraje, konkrétně soudní budova a k tomu ještě jedna budova s plakátem, který hlásá "Building a better tomorrow" + obrázek horníků. Vypadá to na kapitolskou propagandu ve 12. kraji. No, uvidíme, co si na nás filmaři připravují ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj: hungergames.cz, thehob.org

Je znám scénárista Mockingjay 1&2

21. october 2012 at 15:00 | Radusch |  Mockingjay News
Nedávno byla zveřejněna informace, že scénaristou obou dílů Mockingjay bude držitel ceny Emmy Danny Strong!
Jako scénarista zatím psal především pro MTV, ale jako herce si ho určitě můžete pamatovat ze seriálů Buffy, Gilmorova děvčata nebo Mad Man. Tak uvidíme, jak to zvládne ;)
__________________
Zdroj:hungergames.cz

T.T.L - Deep Shadow (Vocal version)

18. october 2012 at 19:04 | Radusch |  Music
Nedávno jsem našla zajímavou novinu. Deep Shadow, jejíž instrumentální verzi známe z traileru k filmu Hunger Games, byla předělána do vokální verze duem T.T.L. Tenhle instrumentál mám velice ráda už proto, že skvěle podtrhuje atmosféru celých HG. A nově vzniklý song nedopadl vůbec špatně. Rozhodně doporučuji poslechnout ;)
Pokud by se video nezobrazovalo, najdete zde

CF: Dvě fotky z natáčení

17. october 2012 at 9:39 | Radusch |  CF Gallery
Našla jsem další dvě zajímavé fotky z natáčení Catching Fire. Jedna je asi ze začátku října z natáčení na kozí farmě u Atlanty a na druhé Woody Harrelson (Haymitch) a Josh Hutcherson (Peeta) hrají šachy - zdá se, že knihy se drží opravdu dost, tak uvidíme :)
imagebam.com imagebam.com
Zdroj: facebook.com

Catching Fire - On The Set (11.10.2012)

16. october 2012 at 20:11 | Radusch |  CF Gallery
Ve čtvrtek 11. října se opět natáčely scény pro Catching Fire, a to na letišti Dekalb Peachtree Airport v Atlantě. Natáčelo se vítězné tour. Na fotkách můžeme vidět Jennifer Lawrence (Katniss) a Joshe Hutchersona (Peeta), nechybí několik mírotvorců. Konečně můžeme vidět jedny z šatů, které bude na sobě Katniss mít v jednom z krajů. Tyto černé jsou velmi zajímavé, sluší ji to :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj: hungergames.cz

Design č.19 - Hunger Games vs. Harry Potter

14. october 2012 at 10:38 | Radusch |  Designes
Už to chtělo nějákou změnu. A opět byla Evolet - adele-hawthorne.blog.cz - tak hodná a vyrobila tento skvělý lay. Chtěla jsem, aby bylo zkrátka poznat, že tento blog není jen o HG, ale i o dalších tématech. Takže moc Evolet děkuji, jsem opravdu nadšená, vypadá skvěle. :)

Název: Hunger Games vs. Harry Potter
Barvy: modrá, černá
Spokojenost (1-10) : 10 bodů

Happy Birthday Josh Hutcherson!

13. october 2012 at 16:34 | Radusch |  Josh Hutcherson
Nevím, jak se mi to stalo, ale včera jsem zapomněla na poměrně důležitou věc. Týká se to Joshe Hutchersona (Peeta Mellark). Včera - 12.10 - oslavil své 20.narozeniny. Tímto mu dodatečně přeji vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví, mnoho úspěchů a spousty filmových rolí :)


96 hodin / Taken (2008)

12. october 2012 at 14:33 | Radusch |  Films
Konečně jsem si dokázala najít čas zkouknout film, který byl v mém "pořadníku skoro rok" :D Mluvím o akčním thrilleru 96 hodin (v originále pak Taken). Hlavním důvodem mého zájmu je představitel hlavního hrdiny, původem britský herec Liam Neeson. Už v 1. díle Star Wars jsem si jej oblíbila a tento film jen potvrdil, že Liam dokáže ztvárnit kohokoliv.

Děj je vlastně až nápadné klišé, přesto mě už zezačátku chytil. Ve zkratce, 17-ti letá dcera bývalého amerického agenta se svou kamarádkou odlétají do Paříže, kde se stanou obětmi Albánců, obchodníků s bílým masem. Nešťastný otec slibuje, že svou holčičku najde i kdyby, a teď cituji "měl zbořit Eiffelovku". Vrací se tedy ke svému bývalému povolání a na vlastní pěst hodlá svého slibu dostát.

"If you let my daughter go now, that'll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you... But if you don't, I will look for you. I will find you, and I will kill you!"

Liam je opravdu charismatický herec (a jeho hlas miluju :D), v roli nekompromisního agenta z něj místy šel až strach. Rozhodně, na svých 56 let má obdivuhodnou fyzičku a stále dokazuje, že mladší "hrdiny" strčí hravě do kapsy. Na začátku si sice udržuje masku toho usměvavého smutného tatíčka, to se ale únosem jeho dcery změní. Neváhat a potrestat každého - to se mi fakt líbí. Film se nezdržuje agentovou minulostí, a jde rovnou k věci, však ono vše vyplyne nakonec samo. Jde vidět, že Bryan (Liam) toho už spoustu zažil, má mnoho zkušeností a nedělá mu problém klidně i mučit, jen aby získal potřebnou informaci. S padouchy nemít žádné slitování a zastřelit každého, kdo se jen přiblíží. Akce zkrátka zvládnutá na výbornou! Navzdory takovému kýčovitému příběhu mě film skutečně bavil, o akční scény rozhodně nouze není. Do kin se nedávno dostal druhý díl - Taken 2-Odplata, který sice není něják úžasný trhák, přesto má na svém účtu poměrně vysoké tržby. Takže už teď plánuji se podívat na dvojku a to doufejme, zatraceně brzy. :)

A co se jedničky týče, pro fanoušky akcí a zajímavých zápletek můžu vřele doporučit. ;)

CF: Issac King jako bratr Peety Mellarka?

11. october 2012 at 15:51 | Radusch |  CF News
Peeta Mellark má podle knihy dva starší bratry. Objevila se informace (údajně zatím jen nepotvrzená), že ačkoliv v knize jim moc prostoru nebylo dáno, vypadá to, že ve filmu to bude jiné. Jednoho z bratrů si má zahrát Issac King.

Rozhodně by to nemuselo být na škodu, přidat trochu více prostoru i Peetově rodině, já to tedy jen vítám a myslím, že se na Peetova bratra Issac docela hodí, nemyslíte? :)

Celou fotku Issaca najdete zde.
___________________________
Zdroj: hggirlonfire.com

HG: Deep in the meadow...

10. october 2012 at 17:34 | Radusch |  HG Gallery
Určitě si pamatujete uklidňující ukolébavku v podání Katniss (Jennifer), se kterou uklidňovala Prim a později v aréně i Rue, než zemřela. Našla jsem krásné animace, které se vážnou právě k těmto scénám.

Catching Fire: Fanmade trailer

9. october 2012 at 17:14 | Radusch |  HG Videa
Náhodně jsem našla velmi zajímavě sestříhaný fanmade trailer na Catching Fire. Opravdu obdiv, takovým, kteří tohle umí vychytat. Nemůžu se dočkat toho oficiálního ;)

HG Cast: Photoshoot for Seventeen Magazine (2012)

7. october 2012 at 12:45 | Radusch |  HG Cast
Zhruba půl roku tomu se objevil photoshoot nafocený Thomasem Schirmacherem pro Seventeen Magazine. Zobrazuje partu herců z Hunger Games. Isabelle Fuhrman (Clove), Leven Rambin (Glimmer), Jackie Emerson (Foxface), Willow Shields (Prim Everdeen), Amadla Stenberg (Rue) za dívky a za chlapce Alexander Ludwig (Cato), Sam Tan (Tribure boy, District 8), Ashton Moio (Tribute boy, District 6) a Dayo Okeniyi (Tresh). Všem to opravdu sluší :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj: hungergames.cz

Jennifer Lawrence - Photoshoot by Chris Kaufman

6. october 2012 at 13:54 | Radusch |  Jennifer Lawrence
Jenn tento rok nafotila mnoho povedených shootů, jedním z nich je zvláštní photoshoot od fotografa Chrise Kaufmana. Vypadá velice mysticky, ani bych ji nepoznala, ale fotky se mi velice líbí :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj: jenniferlawrencedaily.com

CF: Další 3 fotky z natáčení

5. october 2012 at 16:51 | Radusch |  CF News
Byly zveřejněny další fotky z natáčení Catching Fire. Můžeme vidět výstavbu na střeše v Atlantě (možná scény s Peetou a Katniss na střeše tréningového centra nebo tak něco). Třetí fotka pochází z natáčení scény v 11 kraji.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj: mockingjay.net

CF: Nové fotky (Hall of Justice)

2. october 2012 at 13:39 | Radusch |  CF News
Téměř každý den se objevují nové fotky z natáčení nebo celkové konstrukce Catching Fire. Dneska přidávám dvě nové fotografie ze stavby Hall of Justice.
imagebam.com imagebam.com
Zdroj: mockingjay.net