April 2012

Hunger Games - překročena hranice 600 milionů

30. april 2012 at 15:24 | Radusch |  HG News
Po měsíci na prvním místě, se Hunger Games propadlo na 3. místo. V prodejnosti ho předběhly filmy "Think Like a Man" (komedie o vztazích) a "The Lucky One" (romantický film se Zacem Efronem na motivy knihy od Nicholase Sparkse)

I přesto se však filmu podařilo, co se výdělků týče, překročit hranici 600 milionů dolarů. Gratulace! Už by se ale mohly začít objevovat oficiální informace o DVD, nemůžu se dočkat, až si film pustím doma ;D
_________________________
Zdroj:hungergames.cz

THG Animations - Úvodní přehlídka

29. april 2012 at 15:54 | Radusch |  HG Gallery
Našla jsem skvělé animace z úvodní přehlídky splátců. Kostýmy Katniss a Peety, atmosféra, plameny - to vše na mě vážně udělalo dojem. Skvělá scéna!

Zdroj:peetasavedmylife.tumblr.com

Doporučení povídky - Čarodějnice z Redmontu

28. april 2012 at 14:07 | Radusch |  My diary
Máte rádi kvalitní fantasy povídky? Milujete příběhy Hraničářova učně? Tak to zbystřete. Mé skvělé Aff Casion a další blogerka Sprotte jednu takovou píší a opravdu se jim to daří. Povídka nese název Čarodějnice z Redmontu a nepostrádá akci, napětí a nějáký ten budoucí románek...Mě osobně se příběh velice líbí, mohu jen doporučit.

Pokud máte zájem, určitě klikněte na odkaz níže.

ČARODĚJNICE Z REDMONTU


Diplom od Belly za fantasy bleskovku

28. april 2012 at 13:50 | Radusch |  For Me
Diplomek pro mě za fantasy bleskovku od Belly. Děkuji, je skvělý ;)

Josh na GLAAD Awards

27. april 2012 at 15:46 | Radusch |  Josh Hutcherson
Josh získal cenu Vanguard na 23. výroční GLAAD Awards. Opravdu velká gratulace. Zaslouží si to ;) Níže najdete fotky a sestřih z předávání cen. Opravdu moc mu to slušelo, miluju jeho úsměv :D
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Náš vůdce (2008)

26. april 2012 at 16:16 | Radusch |  Films
Vzhledem k situaci, že (nejen) na našem gymplu proběhly přijímačky, jsme měli trochu porozcucháný rozvrh a proto jsme měli ajinu spojenou a, jak jinak, nám pustili film. Není to žádný kinohit, přesto si myslím, že by se měl na každé škole promítat. Hlavní myšlenka? "Je ještě možná diktatura?" - Snímek jasně ukazuje zmanipulovanost skupiny žáků svým "vůdcem", učitelem. Děj je zařazen na střední školu, kde se při projektovém týdnu vytvoří, na začátku neškodná skupina mající stejný cíl. Vůdce ale ztrácí kontrolu a situace se vyhrotí špatným směrem....

Scénář oceňovaného německého snímku vychází z reálných událostí, k nimž došlo v roce 1967 na Cubberleyho střední škole v kalifornském městě Palo Alto.

Hunger Games TV Spot "Movie Sensation"

24. april 2012 at 16:54 | Radusch |  HG Videa
Byl zveřejněn další krátký TV Spot. Opět výborně sestříhán, i po shlédnutí filmu mi u některých spotu až běhá mráz po zádech. Film je určitě nezapomenutelný zážitek ;)
Pokud se nezobrazuje, klikněte zde

Catching Fire - Fanmade poster

22. april 2012 at 10:21 | Radusch |  CF Gallery
Našla jsem vynikající fanmade poster vyrobený na počest Francise Lawrence. V popředí je Katniss a má na sobě svatební šaty, které mají vzplanout...Je to jedna z nejočekávanějších scén. I já se na ni moc těším i když, abych se přiznala, tyhle aktuality mám z internetu, druhý a třetí díl HG se mi do rukou dostane až za vysvědčení. Takže já se ještě můžu těšit na zpracování v knize ;D :)
imagebam.com
Zdroj: peetasavedmylife.tumblr.com

Našel druhý díl Hunger Games režiséra?

22. april 2012 at 10:13 | Radusch |  CF News
V kinech se Hunger Games podařilo hned po prvním víkendu utržit krásných 152, 5 milionů dolarů (celosvětově okolo 214 milionů), což je nejúspěšnější start filmu, který není pokračováním nějaké série. Lepší první víkend měl už jen Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (169 mil.) a Temný rytíř (158 mil.).

Nyní po čtyřech týdnech Hunger Games stále vládne návštěvnosti kin v USA. Na svém kontě má už 338 milionů. To dělá 532 milionů celosvětově. O to víc překvapilo, když režisér Gary Ross odmítl podepsat smlouvu na druhý díl nesoucí název Catching Fire (český podtitul Vražedná pomsta).

Ihned se začalo spekulovat, kdo bude jeho nástupcem. Padla jména jako Alfonso Cuaron (Mexická jízda, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Potomci lidí), Alejandro González Iñárritu (Amores perros, 21 gramů, Babel), David Cronenberg (Moucha, Východní přísliby), Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý), Duncan Jones (Moon, Zdrojový kód) a další. Studio Lionsgate si nakonec vybralo jméno Francis Lawrence (Constantine, Já, legenda, Voda pro slony). Teď už můžeme jen čekat jak dopadne jednání mezi studiem a režisérem. Ale vzhledem k výdělečnosti série se dá očekávat, že Francis Lawrence podepíše.
_______________________
Zdroj:postavy.cz

THG - Beautiful animations

20. april 2012 at 15:38 | Radusch |  HG Gallery
U svého Aff Hermionky jsem našla překrásné animace, které spolu tvoří ještě nádhernější celek. Jen posuďte sami ;)
Zdroj:sardelka11.blog.cz

Josh Hutcherson - Životopis

20. april 2012 at 15:36 | Radusch |  Josh Hutcherson
Josh Hutcherson, plným jménem Joshua Ryan Hutcherson (* 12. října 1992 v Union, Kentucky) je americký filmový a televizní herec. Do podvědomí diváků se dostal díky filmům Zathura: Vesmírné dobrodružství, Polární expres nebo Hunger Games.

Josh adoptoval štěně

19. april 2012 at 15:32 | Radusch |  Josh Hutcherson
Josh zachránil pitbula Drivera z útulku Downey Animal Shelter. Driver musel podstoupit operaci stehenní kosti, ale už by měl být v pořádku. Byly zveřejněny i fotky, no nevím, který z nich je roztomilejší :D ;) Opravdu miloučké, oba dva ;D
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:katniss-peeta.com

Nové TV Spoty

18. april 2012 at 16:18 | Radusch |  HG Videa
Byly zveřejněny další dva nové úžasné TV Spoty. První, už dříve, je doprovázen songem Safe and Sound od Taylor Swift...
pokud by se nezobrazoval, klikněte zde

HG v USA již 4. týden na 1. místě v žebříčku návštěvnosti!

17. april 2012 at 15:51 | Radusch |  HG News
Hunger Games je již 4. týdnem na prvním místě v návštěvnosti v USA! Od roku 2000 se čtyři týdny na prvním místě udrželi pouze filmy jako Temný rytíř a Pán Prstenů: Návrat krále. (Pro srovnání, nejvýdělečnější film všech dob Avatar tam vydržel 7 týdnů)
HG si tak vydělalo $337 milionů v USA. A světové tržby překročily $500 milionů, čímž se Hunger Games zařadilo mezi 100 nevýdělečnějších filmů všech dob! Obrovská gratulace, film si to určitě zaslouží :)
____________________________
Zdroj:hungergames.cz

Pottermore konečně zpřístupněn!

16. april 2012 at 16:42 | Radusch |  News about HP
Konečně jsme se dočkali. Stránka Pottermore.com byla zpřístupněna pro všechny. Musím říct, že kvůli mé nové zálibě (Hunger Games) jsem to něják propásla, ale už jsem vše napravila :D Pomalu to zkoumám, oprvadu zajímavé, je toho najednou hodně a málo času :D (v mém případě) Mimochodem, jsem tam pod přezdívkou HowlRune9901 (Nebelvír), tak budu ráda, za každého přítele ;)

Josh, Jennifer and Liam - Photoshoot for USA Today

16. april 2012 at 16:04 | Radusch |  HG Cast
Byly zveřejněny zatím jen 3 fotky z photoshootu pro USA Today s Joshem, Liamem a Jennifer. Snad se jich někdy objeví víc, jsou skvělé :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj: hungergames.cz

Josh Hutcherson - Photoshoot Tyler Shields (2011)

16. april 2012 at 15:55 | Radusch |  Josh Hutcherson
Někoho potěším, někoho ne. Mezi své oblíbené Stars jsem přidala i Joshe Hutchersona (Peeta Mellark). Jako první sem dávám jeho photoshoot z roku 2011. Sice jen 4 fotky, přesto jsou skvělé, tajemné...Neptejte se mě proč, v knížkách jsem si oblíbila Peetu a prostě si nešlo neoblíbit jeho představitele ;) Nešílím z něj, ale je mi zkrátka sympatický :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hungergames.cz

Gary Ross nebude režírovat HG2

15. april 2012 at 15:52 | Radusch |  HG News
Spekulace se bohužel potvrdily. Gary Ross, který režíroval první díl Hunger Games už nebude pracovat na dalším díle.

Lionsgate zvěřejnilo tuto zprávu od Garyho Rosse:
"Navzdory nedávným spekulacím v médiích a po obtížném, ale upřímném uvážení, jsem se rozhodl, že nebudu režírovat Catching Fire. Jako spisovatel a režisér, prostě nemám čas, který potřebuji k psaní a přípravě filmu, který bych měl chtít udělat už kvůli pevně stanovenému produkčnímu plánu.
Miloval jsem tvoření Hunger Games - byla to ta nejšťastnější zkušennost v mém profesionálním životě. Lionsgate mě podporovalo takovým způsobem, který si mnoho režisérů nedokáže ani představit: umožnili mi udělat film, který jsem udělat chtěl, a podpořili film takovým způsobem, který snad vzhledem k pozoruhodným výsledkům nepotřebuje být popisován. A na rozdíl od toho, co bylo rozhlašováno, jednání s Lionsgate nebylo problematické. A také byli vůči mně a tomuto těžkému rozhodnutí velmi tolerantní.
Rovněž nemohu říci dost o lidech, se kterými jsem pracoval: Producentka Nina Jacobson, skvělá spolupracovnice a opravdová přítelkyně; briliantní Suzanne Collins, která nám svěřila svůj nejúžasnější a nejvýznamnější příběh; talentovaná a nevšední Jennifer Lawrence, jejíž výstup předčil mé nejdivočejší představy, a zbytek neuvěřitelného štábu, jež jsem hrdý nazývat svými přáteli.
Fanouškům bych chtěl poděkovat za jejich podporu a víru, jejich nadšení a důvěru. Snažím se sdílet tuto důvěru s vámi. Děkuji vám všem. Byl do báječný zážitek a zkušennost."
Vyjádření Lionsgate:
"Je nám opravdu líto, že se Gary Ross nerozhodl režírovat Catching Fire. Opravdu jsme se těšili na tvorbu filmu s ním. Na prvním filmu odvedl úžasnou práci a my jsme za ni vděčni. Tohle není konec našeho vztahu, Ross je členem naší Lionsgate rodiny, a my se těšíme na naši budoucí spolupráci."
________________________
Zdroj:hungergames.cz

Diplomky pro mě za spřátelení

15. april 2012 at 15:15 | Radusch |  For Me
Dostala jsem několik diplomků za spřátelení od mých nových Affs. Doufám, že vám nevadí, že já diplomky nedělám, mám sotva čas vás obíhat ;)


Jména pro děti inspirovaná HG

15. april 2012 at 15:05 | Radusch |  HG News
Na Nameberry, webových stránkách věnovaným jménům dětí, je v letošním roce vidět nárůst jmen zvolených z populárních Hladových her.

Rue (Routa) -díky Hladovým hrám, se obrátila pozornost k celé řadě exotických botanických jmen pro dívky, od hrdinky Katniss (šípatka střelolistá) po laskavou Primrose (prvosenka), Posy (kytice) a Clove (hřebíček). Ale nejžhavější volba jmen pro děti je podle statistik Nameberry elegantní, jednoduché, i když poněkud truchlivé Rue (routa), jméno mrštné, mladé dívky, kterou potká tragický konec. V reálném životě však vidíme, že bude mít Rue zářivou budoucnost.

Cato - Cato může být v Hladových hrách darebákem, ale tato populární série obrátila pozornost na jeho jméno, které se zařadilo mezi další trendy. Je to starobylé římské jméno a stejně jako bratři Atticus a Cassius, jej vzkřísili moderní rodiče. Má stylový ó konec. A zní trochu jako Kate, jméno v záři reflektorů díky budoucí anglické královně.
______________________
Zdroj:hungergames.cz