February 2012

THG - Nové fotky + posters

29. february 2012 at 16:13 | Radusch |  HG Gallery
Ano, opět vás otravuji, opět sem dávám další nové stills k Hunger Games v opravdu dobré kvalitě. Konečně byla oficiálně a bez jakýchkoliv tagů zveřejněna napřílad fotka Peety, maskující si ruku ♥ :D nebo záběry na tréningový prostor (jak tam všichni splátci stojí, fakt skvělé) a další...Krom toho ještě byla zveřejněna skvělá promofotka Katniss.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Navíc jsem trochu pátrala a našla dva skvělé plakáty k THG. Myslím si, že je to spíše fanouškovská výroba, ale přesto jsou úžasné ;) Už se opravdu na film strašně těším, škoda jen že já si budu muset počkat minimálně do dubna, protože v březnu to v našem úžasném kině nehrajou :( :/ Ale těším se fakt moc :D
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroje: peetasavedmylife.tumblr.com, hungergames.cz, sardelka11.blog.cz

THG - Nový TV Spot + fotky

28. february 2012 at 17:44 | Radusch |  HG Gallery
Opět se objevilo mnoho úžasného z filmu Hunger Games. Za prvé, byl zveřejněn nový a úplně skvělý tv spot se spousty skvělými novými scénami (sice ve špatné kvalitě, ale určitě lepší než nic ;), v pozadí hraje song od Taylor Swift Safe and Sound.
POKUD BY SE NEZOBRAZOVALO, KLIKNĚTE ZDE

Další novinkou jsou neviděné fotky. Kromě stills z filmu a nových fotek Hurikána/Gale, Effie, Katniss či prezidenta Snowa, můžeme vidět první foto hlasatele Claudia Templesmithe (1.foto) , kterého ztvárňuje Toby Jones. Pro připomenutí - Claudius je hlasatelem v aréně a každé jeho hlášení je ukončeno replikou: "Ať tě stále doprovází štěstěna."
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hungergames.cz

Harry Potter je bez Oscara + Winners

27. february 2012 at 17:40 | Radusch |  News about HP
Dnes nad ránem se v Los Angeles předávali nejprestižnější filmové ceny. Po skončení 84. ročníku Oscarů je již známo, že členové filmové akademie nedokázali za celých 10 let ocenit přínos filmů o Harrym Potterovi a to nakonec ani v případě velkého finále s podtitulem Relikvie Smrti II. Žádnou ze tří nominaci se mu nepodařilo proměnit na zlatou sošku. Oscarů za výpravu a vizuální efekty Harrymu vyfoukl Hugo a Oscar za masky poputoval tvůrcům filmu Železná lady.

Herci a tvůrci filmových potterovek byly v posledních měsících v úvahách o případném vítězství Oscara zdrženliví a nechtěli nic předbíhat s tvrzením, že takové ocenění by bylo pěkným vyjádřením uznání nejúspěšnější filmové série všech dob. Jediný veřejný projev jistého zklamání v době zveřejnění oficiálních nominaci vyjádřil Daniel Radcliffe.

Dan se v rozhovoru pro Radio Times (přibližně měsíc před dnešním předáváním) nevyhnul srovnání Harryho Pottera s podobně laděným konkurenčním filmem Hugo.

"Nemyslím si, že oscarů kritici mají rádi komerční filmy nebo filmy pro děti, pokud jejich nerežíroval Martin Scorcese. Viděl jsem Huga a druhý den jsem se sám sebe zeptal "Proč oni dostali tolik nominaci a my ne?" Byl jsem z toho trochu naštvaný. Považuji to za určitou míru snobství. Nikdy jsem si nemyslel, že se tím budu takto zabývat. Ale bylo by to pěkné uznání za všechny ty hodiny, které jsme do toho dali. "

Tyto zprávy tedy zřejmě nepotěšily ani tvůrce a ani fanoušky po celém světě. Je to velká škoda, že se poterovkám za celých 10 let nepodařilo nic ukořistit, aspoň jednu by si jistě série zasloužila. V každém případě, fenomén Harryho Pottera si získal srdce milionů lidí po celém světě a Relikvie Smrti II se stali komerčně nejúspěšnějším filmem loňského roku. A to se nepodařilo ani Hugovi ani němému Umělci a ani Železné lady.
***
Všechny vítěze najdete pod perexem.

My Work 0.5 (Emma Watson)

25. february 2012 at 11:52 | Radusch |  My Work
Už je to nějákou dobu, kdy jsme ve výtvarce dostali za úkol nakreslit něčí portrét. (ať už někoho z rodiny, sportovce, politika nebo nějákou celebritu). Já se nakonec rozhodla pro Emmu Watson a vybrala jsem jednu krásnou fotku z Londýnské premiéry druhé části Relikvií Smrti. Musím říct, že se mi nekreslila špatně, bylo to jednodušší už jen řím, že má krátké vlasy :) Dočkala jsem se dokonce i chvály ze strany profesorky a výtvor mi vzala na výstavku což mi lichotí :D I když nevím proč, já jsem osobně hodně sebekritická :D Doufám, že se vám Emma v mém podání bude aspoň trochu líbit, kdo má odvahu, nechť se podívá po perex ;D

První rekord The Hunger Games + nové fotky

24. february 2012 at 15:14 | Radusch |  HG News
Včera v USA začal předprodej vstupenek na The Hunger Games a už teď má film na svém kontě první rekord, a to nejvyšší prodej lístků první den v historii. Tím překonal rekord třetího dílu filmu Twilight Saga: Eclipse.

Opravdu velká gratulace, do filmu zbývá necelý měsíc a už láme první rekord. Z toho lze tedy jednoznačně usoudit, že film je opravdu očekávaný a fanoušci čekají nezapomenutelný zážitek. Doufám, že se jej dočkáme, autorka zrealizovala vynikající nápad, kniha je výborná, snad bude film opravdu skvělý, což se zatím z trailerů a fotek tak jeví. ;) (Aby nedopadl jako například Eragon - kniha úchvatná, ale filmaři si s tím moc neporadili)


THG - The Blood fight (Animations)

23. february 2012 at 18:07 | Radusch |  HG Gallery
Wow! Opravdu skvělé animace. Tahle část bude opravdu šílená - jako celý film samozřejmě ;D
Zdroj:peetasavedmylife.tumblr.com

THG - New TV Spots

23. february 2012 at 17:49 | Radusch |  HG Videa
Během pár dní byly zveřejněny další dva skvělé TV spoty k THG. Tématem prvního spotu je Katniss a Prim a druhý nás překvapí několika novými scénami (například úžasné řídící centrum Hladových her a další).

Pokud by se video nezobrazovalo, pak jej najdete na tomto odkaze.

Poékud by se video nezobrazovalo, pak jej najdete na tomto odkaze.

Nový materiál k HG + US Weekly s Hunger Games

21. february 2012 at 17:01 | Radusch |  HG News
Propagace je v plném proudu a jde to vidět! Když teď každý den prohledávám stránky o HG, skoro vždycky najdu nějákou novou fotku. Dneska tomu není jinak. Byl zveřejněn skvělý oficiální banner pro kina IMAX a nová fotka z natáčení - když Jennifer/Katniss střílí ve výcvikovém centru. Za ní je Gary Ross/režisér.
imagebam.com imagebam.com

Mimojiné se objevila obálka časopisu US Weekly, která byla navržena speciálně pro Hunger Games. Toto číslo bude v prodeji od 2. března a v něm má být 125 fotek, 3 obrovské plakáty a více. Proč něco takového nevychází i u nás! :( :D
Určitě jsem ale zvědavá na scany a už ta samotná obálka je skvělá.
imagebam.comZdroj:mockingjay.net

Behind the Scenes - 4 photos

19. february 2012 at 13:22 | Radusch |  HG Gallery
Našla jsem čtyři zajímavé fotky z natáčení Hunger Games. Fotky jsou, jak z přípravy líčení, tak i přímo na place. Ta s Joshem, Jennifer a režisérem je skvělá, jsem zvědavá na část, kdy bude v aréně Katniss hledat Peetu. ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hungergames.cz

Hunger Games - MTV Teaster Trailer

18. february 2012 at 13:15 | Radusch |  HG Videa
Někdy v srpnu minulého roku byl zveřejněn úplně první oficiální pohled na film Hunger Games. Přesnějí, první teaster trailer, ve kterém je představena Katniss. Ten hlas v pozadí je Gale (v češtině Hurikán). Je opravdu vynikající, z tohohle mi asi nejvíce leze mráz po zádech, sice krátký, zato je použita výborná hudba a celkově je skvěle sestříhán.

Komu dělá problémy zaregistrovat ta slova v pozadí, třeba pomůže tohle. Děkuji Tygrovce ;) Já mluvenému slovu většinou rozumím, ale tohle bylo na mě nějáké rychlé :D
imagebam.com
Zdroj fotky: tygrovkahp.blog.cz

THG Cast - Official Profiles

17. february 2012 at 19:27 | Radusch |  HG Gallery
Byly zveřejněny profily herců z oficiálních stránek Hunger Games. Ty byly dopněny novými a naprosto úžasnými promofotkami postav. Opravdu nádhera ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:peetasavedmylife.tumblr.com

České plakáty k Hunger Games

16. february 2012 at 18:01 | Radusch |  HG Gallery
Byly zveřejněny dva české plakáty k HG. Není to žádná novinka, jeden je s Katniss a druhý, jak Peeta a Katniss sledují logo (Mockingjay). Jen aby se vědělo, že na nás nezapomněli :D Ta čeština mi na nich moc nesedí ;D
imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hungergames.cz

Nové trailery k Hunger Games

16. february 2012 at 17:51 | Radusch |  HG Videa
Pomalu a jistě se nám premiéra HG blíží a jde to i vidět. Během posledních pár dní vyšly na světlo světa dva trailery (chcete-li TV spoty). Oba videa sice nejsou v moc dobré kvalitě, ale raději to než nic ;)

Tento běžel při předávání cen Grammy (v něm jsou už známé scény, jen z jiného úhlu)...

...a druhý je spíš TV spot nahrán z televize. V něm se můžeme pokochat neviděnými scénami z tréninků.


Photoshoot for Hollywood Reporter

16. february 2012 at 17:24 | Radusch |  HG Cast
Dávám sem opravdu povedený photoshoot na kterém jsou jak jinak než představitelé tří hlavních hrdinů z Hunger Games, Josh, Jennifer, Liam i Gary Rosse (režisér). Krom fotek ze shootu jsou ještě k dispozici fotky z focení. Všem to hrozně sluší :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hungergames.cz

The Hunger Games - Fan videos

15. february 2012 at 20:12 | Radusch |  HG Videa
Sice byly zveřejněny jen tři trailery obsahující několik scén, ale už jen to je výzva pro grafiky, aby z toho něco vyrobily. Našla jsem dva naprosto dokonalé videa se scénami z THG. První je zaměřen na pár Katniss/Peeta - tady ještě byly použity nějáké jiné záběry z jiných filmů, kde Josh a Jennifer hráli, ale to nevadí, krásně to doplňuje ;) - Oba videa jsou krásně udělané, doporučuji shlédnout ;)


Safe and Sound Official Music Video

14. february 2012 at 18:34 | Radusch |  HG News
Konečně jsme se dočkali!! Zrovna včera jsem psala o očekávaném klipu k soundtracku Hunger Games - přesněji k songu Safe and sound od Taylor Swift (feat. The Civil Wars). A teď byl konečně zveřejněn. Je opravdu krásný! Sice jsem si, teď už najivně přála, ať je klip doplněn třeba scénami z filmu, jako to bývá u soundtracků k jiným filmům. Nestalo se tak, ale naopak mě velice potěšilo, že se v klipu objevil znak Reprodrozda /Mockingjay pin (pro neznalé, logo knih a filmu).
Pokud by se video nezobrazovalo najdete jej:

NA TOMTO ODKAZE


Relikvie Smrti II získaly cenu BAFTA!

14. february 2012 at 18:28 | Radusch |  News about HP
Datum 12.2 letos patřilo ve světě (nejen) britského filmu předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění, známých i pod zkratkou BAFTA. Tento 65. ročník je však něčím výjimečný: vstoupí do historie jako ten, ve kterém vyhrála jednu z cen filmová Potterovka.

Harry Potter a Relikvie Smrti II. se stal vítězem v kategorii Nejlepší speciální vizuální efekty!!

Cenu za celý tým tvůrců speciálních efektů převzali Tim Burke, John Richardson, Greg Butler, a David Vickery.

Na slavnostním předávání v Royal Opera House londýnské Covent Garden se se zúčastnilo i několik herců z potterovských filmů, včetně představitele hlavního hrdiny, Daniela Radcliffa (který mj. předával cenu nejlepší herečce ve vedlejší roli), Bonnie Wright, Jamieho Campbella Bower, Garyho Oldmana, Kennetha Branagha, Ralphem Fiennesem, Jima Broadbenta, Heleny Bonham Carter a Johna Hurta (který byl oceněn cenu za výjimečný přínos britskému filmu).
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Na Daniela na červeném koberci se můžete podívat na tomto odkazu

GRATULUJI! CENA JE VÁŽNĚ ZASLOUŽENÁ :)

__________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

THG - Photoshoot by Entertainment Weekly

13. february 2012 at 16:42 | Radusch |  HG Gallery
Už v minulém roce Entertainment Weekly zveřejnilo skvělé fotky Joshe (Peeta), Liama (Gale) a Jennifer (Katniss). Jsou, jednoduše, úchvatné, klukům to hrozně sekne a Jennifer coby naše Katniss je skvělá. Uvidíme, jestli jim na plátně ty role budou svědčit - blbost, jasně že budou, nikoho jiného bych si snad ani nedokázala představit ;)

11 úžasných fotek nejen Joshe, ale i Liama.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

8 skvělých fotek Jennifer/Katniss
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hungergames.cz

Soundtrack k Hunger Games + Song by Taylor Swift 'Safe & Sound'

13. february 2012 at 15:52 | Radusch |  HG News
Byl zveřejněn kompletní seznam písní na soundtracku k Hunger Games. Jsem hrozně zvědavá, jaký podklad ve filmu bude, snad už bude brzy ke stažení :D
 • Safe & Sound (feat. The Civil Wars) by Taylor Swift
 • Eyes Wide Open by Taylor Swift
 • Abraham's Daughter by Arcade Fire
 • The Ruler & The Killer by Kid Cudi
 • Run Daddy Run (feat. Pistol Annies) by Miranda Lambert
 • Kingdom Come by The Civil Wars
 • One Engine by The Decemberists
 • Take The Heartland by Glen Hansard
 • Lover Is Childlike by The Low Anthem
 • Dark Days by Punch Brothers
 • Tomorrow Will Be Kinder by The Secret Sisters
 • Just a Game by Birdy
 • Oh Come & Sing by Ella Mae Bowen
 • Rules by Jayme Dee
 • Reaping Day by Carolina Chocolate Drops
 • Give Me Something I'll Remember by Neko Case
 • Video Safe & Sound (Bonus Video) by Taylor Swift
Cover soundtracku
imagebam.com


4 fotky od Vanity Fair

12. february 2012 at 15:07 | Radusch |  HG Cast
Už dříve Vanity Fair zveřejnila 4 fotky s herci z Hunger Games. Nechybí na nich samozřejmě hlavní představitelé - Jennifer Lawrence (Katniss), Josh Hutcherson (Peeta) a Liam Hemsworth (Gale). K tomu patří ještě společná fotka s několika splátci + Liam/Gale :D Všem to hrozně sluší :) Hlavně na té společné se všichni usmívají a přitom jejich postavy v knize...někteří jsou dost brutální :D
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hungergames.cz