January 2012

Světová premiéra filmu "The Woman in Black"

28. january 2012 at 14:47 | Radusch |  Daniel Radcliffe
V úterý 24.1 se v Anglii v Royal Festival Hall konala světová premiéra Danielova nového filmu The Woman in Black (Žena v černém). Krom něj, jak ve filmu, tak na fotkách níže můžeme vidět i dalšího potter herce Ciarána Hindse (Aberforth Brumbál).Fotek je dost a Danovi to opravdu slušelo :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Ještě jsem našla další dva nové plakáty a dvě fotky z filmu. Už se na něj vážně těším ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:zimbio.com, snitchseeker.com

Celtica (Ranger´s Apprentice soundtrack 0.4)

26. january 2012 at 19:23 | Radusch |  Soundtrack R/A
Dalším soundtrackem k Hraničářově učni je jedna z mých oblíbených skladeb, opravdu charakterizuje místo, jehož název nese - Celtica. Kdo četl HU ví, že do Celticy se vydali Gilan, Will a Horác ve 2. knize - Hořící most, na této výpravě se naši hrdinové mimojiné setkali s Evanlyn (princeznou Cassandrou).
***

Celtica


Jsou známy nominace na Oscary!

24. january 2012 at 16:00 | Radusch |  News about HP
V Hollywoodu právě dnes herečka Jennifer Lawrence (Hunger Games) a generální ředitel Akademie oznámili nominace pro 84. ročník Academy Awards, chcete-li Oscary. Co je pro nás HP fan důležité, zda se poslední částRelikvií v nominacích taky objevila. Ano je tam a to ve třech kategoriích:

* Vizuální efekty (Tim Burke, David Vickety, Greg Butler a John Richardson); konkurence: Hugo, Real Steel, Planeta opic a Transformeři;
* Make up (Nick Dudman, Amanda Knightová a Lisa Tomblinová); konkurence: Albert Nobbs a Železná lady;
* Umělecká výprava (Stuart Craig - výprava, Stephenie McMillanová - dekorace); konkurence: Umělec, Hugo a Válečný kůň).

Tento počet nominací je zklamáním nejen pro filmové tvůrce a studia, ale i pro mnohé fanoušky, kteří Akademii zazlívají "ignorování" jednoho z nejúspěšnějších filmových projektů všech dob, a zároveň se nádejali, že tato "křivda" bude napravena právě při poslední části, tak jako tomu bylo před časem v případě trilogie Pána prstenů.

Takže mnozí těžko snášejí zejména fakt, že v nejprestižnější kategorii Nejlepší film se porota rozhodla nenaplnit všech deset nominací - nominovaných je jen devět filmů.

Co se potter herců a týmu týče, byli nominováni:
Kenneth Branagh v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli za film Můj týden s Marilyn.
Gary Oldman v kategorii Nejlepší herec ve filmu Jeden musí z kola ven.
Chris Columbus je jedním z producentů filmu Pomoc, který byl nominován v kategorii Nejlepší film.

Celý seznam najdete na tomto odkaze. Všem nominovaným držíme palce, vítěze poznáme za 33 dní, v neděli 26. března 2012.
_______________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Memoirs of a Geisha (2005)

23. january 2012 at 16:52 | Radusch |  Films
Další film, který bych vám ráda představila je z japonského prostředí krásy a intrik. Mluvím o filmu Gejša (v originále Memoirs of a Geisha). Byl natočen podle stejnojmenné knihy od Arthura Goldena. Knihu opravdu doporučuji, právě teď ji čtu a opravdu se kolikrát od ní nemůhu odtrhnout. A film je taky výborně zpracovaný, krásná krajina, dokonalý vzhled gejš, mnoho akčních i romantických scén, konec je už sice slabší, je tudíž jasné, že pokud si život dospívající gejši chcete užít naplno, sáhněte raději po knize, ale mě se film líbil. Kdo viděl film, ví, o čem mluvím, kdo ne, tedy dovolte, abych vám jej (a aspoň trochu i knihu) blíže přiblížila.

Popis filmu:
Příběh filmu, který je zasazen do tajemného a exotického světa, jenž si dodnes uchovává své kouzlo, se odehrává v letech před Druhou světovou válkou, kdy je malá japonská holčička odtržena od svých chudých rodičů, aby pracovala jako gejša. Přestože má v domě nebezpečnou rivalku, které se téměř podaří zlomit její vůli, vyroste z malé dívky legendární gejša Sayuri. Krásné a zkušené Sayuri se daří okouzlit nejmocnější muže své doby, avšak sužuje ji tajná láska k muži, který je mimo její dosah.

Nominace na ceny BAFTA

19. january 2012 at 18:44 | Radusch |  News about HP
Daniel Radcliffe se vrátil do rodné Anglie, aby spolu s Holliday Graingerovou prohlásil nominace na ceny BAFTA. Video si můžete prohlédnout zde, fotky najdete níže a nominace, ve kterých jsou Relikvie Smrti II i potter herci taktéž níže.

Poslední Potterovka Harry Potter a Relikvie Smrti II získala nominaci ve čtyřech kategoriích:
- Výprava (Stuart Craig, Stephenie McMillan)
- Make-up a účesy (Amanda Knightová, Lisa Tomblinová)
- Zvuk (James Mather, Stuart Wilson, Stuart Hilliker, Mike Dowson, Adam Scrivener)
- Speciální vizuální efekty (Tim Burke, John Richardson, Greg Butler,
David Vickery).

Potter herci získali nominace i v jiných kategoriích, ale ne za DH2:
- Ralph Fiennes - výjimečný debut britského autora, režiséra nebo producenta: režisér (Coriolanus)
- Gary Oldman - herec v hlavní roli: Tinker Tailor Soldier Spy
- Jim Broadbent - herec ve vedlejší roli: The Iron Lady
- Kenneth Branagh - herec ve vedlejší roli: My Week With Marylin
John Williams - původní hudba: War Horse

Slavnostní ceremonie se uskuteční v londýnské Královské opeře 12. února 2012 a moderovat ji bude Stephen Fry.
______________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk, snitchseeker.com

Design č.15 - Magic HP Trio

18. january 2012 at 15:50 | Radusch |  Designes
Určitě už bylo načase změnit design blogu. Tentokrát jsem si jej objednala u opravdu skvělého grafického blogu graphica-love.blog.cz, konkrétně jsem požádala jednu z adminů - Katherine. Poslala jsem jí tři promofotky našeho kouzelného tria z Relikvií Smrti, ty se na záhlaví skutečně objevily. A výsledek? Jsem s ním opravdu spokojená, krásné barvy a hlavně to menu je výborné, to tady ještě nebylo ;) Takže moc a moc děkuji ;)

Název: Magic HP Trio
Barvy: odstíny modré
Spokojenost (1-10) : 10 bodů

Mnoho nových fotek k Relikviím Smrti II + promofotky a plakát

16. january 2012 at 20:38 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Přestože v kinech bylo za posledních 10 let odpremiérovaných už všech 8 filmových potterovek, čas od času nás ještě mohou potěšit nové více či méně oficiálně fotky. Ty následující budou příležitostí pootočit časovratom do období loňského léta, kdy na celém světě triumfoval závěrečný díl Harry Potter a Relikvie Smrti II.

Bylo zveřejněno mnoho nových a opravdu výborných stills. No, vážně jich není málo ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

The Hunger Games - official trailer

12. january 2012 at 11:41 | Radusch |  HG Videa
Dávám sem skvělý trailer k očekávanému filmu Hunger Games (doslova Hladové hry, česky Hry o život). Premiéra má být 22. března tohoto roku. Opravdu se hrozně těším. Knihy jsem tedy ještě nečetla, zatím se mi nedostalo příležitosti, ale určitě se minimálně k prvnímu dílu musím dostat. Trailer je velice působivý,až mám z něj husí kůži ;)

Nové fotky, poster a videa k The Woman in Black

10. january 2012 at 17:57 | Radusch |  Daniel Radcliffe
Byl zveřejněn další materiál k Danovu novému filmu Žena v černém, na který se můžeme těšit i v českých kinech. Konkrétně se objevilo několik nových fotek, nový působivý plakát, nový, opět vynikající trailer a featurette video s rozhovory a novými scénami. Opravdu se nemůžu filmu dočkat, jistě nám Dan dokáže, že je více než jen Harry Potter ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Snow White and The Huntsman - official trailer

6. january 2012 at 19:19 | Radusch |  Others...
Nejdříve Alenka v říši divů, pak hororová Červená karkulka a teď i nová Sněhurka. Mluvím o připravované akčnější a více fantasy verzi Sněhurky. Oficiálně film nese název Sněhurka a lovec (Snow White and The Huntsman) a v hlavní roli uvidíme Kristen Stewart (Twilight saga). Premiéra je naplánovaná na květen 2012. Už se těším, trailer je vynikající, hlavně ta královna mě nadchla ;)

Dva nové spoty a plakát "Na zvážení"

5. january 2012 at 18:23 | Radusch |  News about HP
Warner Bros. přináší dva nové půlminutové spoty k Relikviím Smrti II, které mají posloužit na zvážení jejich nominaci na letošní (filmové) ocenění. Filmová společnost v nich tentokrát klade důraz nejen na názory kritiků, ale i na již získané ocenění a nominace, mezi nimiž vzpomíná Speciální cenu Amerického filmového institutu, čtyři nominace na Cenu kritiků Choice Awards, ocenění Jeden z Nejlepších filmů roku podle Amerického sdružení filmových kritiků a kritičiek (National Board of Review), které také věnovalo Speciální cenu sérii filmů o Harrym Potterovi za výjimečné zpracování knih do filmové podoby.

Ewan McGregor: Na mašině kolem světa (TV seriál)

2. january 2012 at 14:38 | Radusch |  Others...
Někteří možná víte, někteří ne. Na Prima COOL od 1. ledna začali opět vysílat zajímavý dokumentární seriál, ve kterém účinkuje jeden z mých nejoblíbenějších herců Ewan McGregor. Seriál nese název Ewan McGregor: Na mašině kolem světa (v originále Long Way Round). A o čem to vlasně je? Jedná se o cestopisný seriál (2004), ve kterém účinkují zmiňovaný anglický herec Ewan McGregor a jeho kamarád Charley Boorman. Cílem těchto dvou aktérů bylo objet svět na motocyklech. Cesta začíná ve Velké Británii a pokračuje směrem na východ přes Evropu (i přes ČR) dále do Asie (Rusko, Kazachstán, Mongolsko), Severní Ameriky (Aljaška, Kanada, New York) a nakonec zpět do Velké Británie. V tomto snímku se můžete těšit na radosti i slzy, pády a nehody či krásné krajinné scenérie z Asie či Severní Ameriky

Moc dílů jsem zatím neviděla, ale určitě se budu koukat dále a to nejen kvůli účinkování charismatického Ewana, který je znám například ze slavné ságy Star Wars, ale i kvůli motorkám. Vždy jsem ty stroje měla v lásce a až bude možnost, kromě řidičáku na auto si chci udělat i na motorku. Nevím proč, prostě mě láká to dobrodružství. ;) Navíc mě na seriálu uchvátil ten šílený nápad objet svět na motorkách. Už se těším na další díly, jsem zvědavá, jak si povedou. (mimo jiné, co jsem četla, tak projížděli i Prahou)

Pokud máte rádi hlasité stroje, Ewana McGregora nebo se chcete aspoň jen pobavit (Ewanův humor je místy opravdu nepostradatelný :D) pak doporučuji. Prima COOL seriál vysílá vždy v neděli a pondělí okolo 16:20 (někdy dříve, někdy později)