December 2011

HP7 II - Podruhé na základním nominačním seznamu

31. december 2011 at 10:35 | Radusch |  News about HP
Filmová akademie filmových umění a věd minulý týden představila základní nominační seznam filmů, které budou mít koncem února šanci zabojovat o zlatou sošku Oscara v kategorii Nejlepší soundtrack. Mezi 97 vybranými se ocitl i francouzský skladatel Alexandre Desplat za filmovou hudbu k blockbustery Harry Potter a Relikvie Smrti 2.

V tomto případě jde o druhou základní nominaci pro filmový závěr kouzelnické série. První získal již počátkem prosince v kategorii vizuální efekty. Základní nominace za filmovou hudbu se v průběhu následujícího měsíce zmenší na top pětku, která postoupí koncem ledna do finále. Věřím, že Relikvie Smrti 2 v něm nebudou chybět.

Celý nominační seznam v kategorii Nejlepší originální soundtrack najdete v pokračování. Kromě Desplata v něm najdete i všechny ostatní potterovské skladatele, kteří letos skládali filmovou hudbu pro jiné filmy. Nechybí v něm Williams (HP1-3), Doyle (HP4) a ani Hooper (HP5-6).

Harry Potter: A Tribute to the Magic

28. december 2011 at 10:49 | Radusch |  Videa HP
Jeden uživatel YouTube, themanbatman, vytvořil nedávno velmi pěkný průřez filmovou sérií Harryho Pottera. Patnáctiminutové video zachycuje důležité momenty ze všech osmi filmů, doprovázené originálním soundtrackem z každého z nich. Všechny scénky jsou velmi dobře uspořádány a výsledná práce opravdu stojí za to!

Video ve vysoké kvalitě si můžete prohlédnout v pokračování nebo na tomto odkazu.
Zdroj:priori-incantatem.sk

Nové fotky a plakát k Ženě v černém

26. december 2011 at 17:42 | Radusch |  Daniel Radcliffe
Datum premiéry filmového thrilleru Žena v černém, v hlavní roli s Danielem Radcliffem, se pomalu ale jistě blíží. Minule jsem pro vás měla nový TV spot, dnes to je další plakát, několik fotek z filmu a jednu promofotku Dana jako Arthura Kippse :) Oficiální česká a slovenská premiéra filmu je stanovena na 23. února 2012.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:priori-incantatem.sk, snitchseeker.com

Christmas songs + VŠEM VÁM PŘEJI KRÁSNÉ VÁNOCE!!

24. december 2011 at 12:26 | Radusch |  This Blog...
Jelikož dnes konečně nastal ten očekáváný Štědrý den, nehodlám na pc moc dlouho vysedávat, jen poslat nějáké ty přání a samozřejmě to nemohu opomenout tady. Dám sem tady takový vánoční článeček v podobě mých několik oblíbených christmas songů. Myslím si, že většinu jistě znáte, přesto přeji příjemný poslech.

První oficiální TV Spot a nová fotka k The Woman in Black

21. december 2011 at 16:02 | Radusch |  Daniel Radcliffe
Byl zveřejněn první oficiální TV spot k novému filmu Daniela Radcliffea, Žena v černém, ve kterém můžeme vidět několik nových záběrů. Je opravdu skvělý :)

Krom toho byla zveřejněna nová fotka, najdete ji níže v náhledu.
imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com, youtube.com

Design č.14 - Christmas Time

19. december 2011 at 18:51 | Radusch |  Designes
Po nějáké době opět nastal čas na změnu designu a nádech je jak jiak než vánoční. :) Jelikož mi střední škola dává dost zabrat, nemám moc času na blo gkaždý den něco přidávat, natož pak vyrábět design. Tak jsem opět sáhla k mým osvědčeným grafickým blogům a opět výběr vyhrál dominiqa-graphic.blog.cz. Je opravdu krásný ne?! :)
Název: Christmas Time
Barvy: bílá, hnědá, růžová
Spokojenost (1-10) : 10 bodů

První širší nominace na Oscary

15. december 2011 at 15:35 | Radusch |  News about HP
Americká Akademie filmových umění a věd zveřejnila první seznam širších nominaci na Cenu akademie 2011, lidově známou i pod přezdívkou Oscar, v kategorii Vizuální efekty. Kampaň Warnerů, kterou podporují své velkolepé čarodějnické finále, tedy konečně přináší první ovoce: Mezi patnáctkou vybraných kinohitů letošního roku totiž získala svou první nominaci i závěrečná část filmů o Harrym Potterovi s podtitulem Relikvie Smrti II.

Druhou bude tvořit zúžení na 10 nominovaných filmů v časovém horizontu do 10. ledna a nakonec 24. ledna získá pět kinohitů oficiální nominaci, která jim zajistí přímou vstupenku do oscarového finále. To se uskuteční 26. února 2012. Celý seznam nominaci najdete v pokračování, spolu s oficiálním warnerovským plakátem propagují nominaci osmého filmového Harryho Pottera v příslušné filmové kategorii.

Nové postery "Na zvážení" + nové fotky z HP7

11. december 2011 at 18:32 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Bylo zveřejněno dalších několik fotek ohledně posledního Harryho Pottera. Tak pěkně popořádku:

Byly zveřejněny dva nové plakáty k nominaci Relikvií Smrti II na Oscara, můžeme na nich vidět Harryho v lese před smrtí a Severues Snapea jako Bradavického ředitele.
imagebam.com imagebam.com

Skvělé promofotky Harryho, Rona, Hermiony a Bellatrix
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com

A tři skvělé fotky z bitvy o Bradavice
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com

Hraničářův učeň - Ztracené příběhy

9. december 2011 at 15:30 | Radusch |  Knihy R/A
Po dlouhém čekání konečně vyšla i česká oficiální obálka nové knihy Hraničářova učně - Ztracené příběhy. Nezklamala, moc mě potěšila, jen jsem ji zatím nenašla větší :) Opravdu se moc těším až vyjde, nevlastním ani jeden díl, ale tento chci :)
Knihu Hraničářův učeň Ztracené příběhy napsal John Flanagan.
Většina legend Araluenu, od útěku hraničářského učně Willa ze Skandie až po Horácovu cestu do Nihon-džinu, od příběhu, jak princezna Kasandra přišla ke jménu Evanlyn, až po příběh o Alyssině věznění na hradě Macindawu, je dobře známá. Ale co ztracené příběhy - ty, o kterých lidé slýchali, ale dosud nebylo možné dokázat, jestli jsou pravdivé? Odpovědi byly nedávno konečně nalezeny v ruinách malého domku na okraji lesa…
Co dělal Gilan, když se Halt s Horácem vypravili do Skandie zachránit Willa? Řekl Halt Willovi skutečnou pravdu o jeho rodičích? Co se stane s hraničářskými koni, kteří už jsou příliš staří na to, aby zvládli náročnou službu? Oženil se Horác s Kasandrou? Na tyto a mnohé další otázky dávají odpověď ztracené příběhy z araluenských legend.
_______________________
Zdroj:knihy.heureka.cz

Ceny pro Relikvie Smrti II + Soundtrack k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část II. nominován na Grammy Awards 2012!

7. december 2011 at 12:27 | Radusch |  News about HP
V neděli večer se v Londýně konalo předávání Dětských cen Britské akademie filmu a televize (Dětské BAFTA). Poslední Potterovka Harry Potter a Relikvie Smrti II si z večera odnesla dvě ceny, v podstatě obě jako nejlepší film.

První ocenění je v kategorii Nejlepší celovečerní film, druhé v hlasování dětských diváků (BAFTA Kids 'Vote). Jelikož se jednalo o cenu pro nejlepší film, byly jako příjemci ocenění uvedení producenti David Heyman, David Barron a JK Rowlingová. Ve skutečnosti však obě ocenění převzal Warwick Davis (Griphook, Kratiknot) s manželkou Samanthou (která si zahrála jednoho ze skřítků v Gringottových.

Manželé Davisovy při příjezdu na červený koberec v hotelu London Hilton si můžete prohlédnout zde.

Krom toho, soundtrack k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 2, který složil francouz Alexandre Desplat, byl nominován v kategorii Nejlepší zvukový doprovod pro vizuální média na ocenění Grammy Awards 2012! Soundtrack k poslednímu Harry Potterovi bude v této kategorii soupeřit se soundtracky k filmům: Králova řeč (taktéž od Alexandre Desplata), Černá labuť, The Shrine a Tron. Slavnostní předávání cen se uskuteční 12.února.2012!

BUDEME TEDY POSLEDNÍ POTTEROVCE DRŽET PALEČKY! ;)
_____________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk, stupefy.blog.cz

Nové postery k HP 7 II "Na zvážení"

4. december 2011 at 11:18 | Radusch |  News about HP
Nedávno tomu jsem sem dávala první poster (banner), který Warner Bros. zveřejnili k nominaci druhé části Relikví Smrti na Oscara. Nyní byly zveřejněny další skvělé postery. Na všech najdete kategorie společně s herci, kteří by podle WB měli být nominování. Doufám, že se to konečně podaří, ať už jednotlivým hercům (Alan Rickman), perfektní hudbě (Alexandre Desplat) nebo celému filmu. :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com

Castle Redmont (Ranger´s Apprentice soundtrack 0.3)

2. december 2011 at 15:06 | Radusch |  Soundtrack R/A
Další instrumentál k Hraničářově učni "opěvuje" asi nejdůležitější a nejznámější budovu z těchto knih - Hrad Redmont, kde sídlí baron Arald a v opatrovně na tomto hradě vyrostl Will, kterého tam dal Halt, Horác a Alyss.
***

Castle Redmont

(Stavba na wallpaperu a ve videu není zmiňovaný hrad Redmont)