November 2011

Vítěz 2.ročníku Česko Slovensko má talent - Atai Omurzakov

29. november 2011 at 16:25 | Radusch |  Others...
Jak jistě mnozí z vás zaregistrovali, v neděli proběhlo konečné finále 2. ročníku Česko Slovesko má talent. Tuto soutěž jsem si oblíbila už v minulém roce, tudíž jsem se i letos dívala snad na každý přenos. Opět jsme mohli vidět mnoho skvělých talentů - zpěváků, artistů, tanečníků a mnoho dalšího. Jeden tanečník však předčil všechny a tuto snow vyhrál. Atai Omurzakov - mladý, talentovaný tanečník z Kyrgyzstánu. Jeho umění je opravdu neuvěřitelné a ačkoliv je pravda, že je poněkud zvláštní, že československo má talent vyhrál cizinec, myslím si, že si to zaslouží. Jeho vystoupení jsou plné emocí, udělal na mě dojem už na castingových kolech. ;) Opravdu krása, moc jsem mu to přála, a komu to vadí, že už byl v několika soutěžích a kolikrát předváděl stejné vystoupení? Má talent a jsem ráda, že jsme i my jej mohli spatřit. :) Níže najdete videa z jeho vystoupení v této soutěži.

Druhý klip k Relikviím Smrti II "Na zvážení"

26. november 2011 at 13:06 | Radusch |  News about HP
Warner Bros. přišli s novým, v pořadí již druhým, klipem podporující film Harry Potter a Relikvie Smrti II ve snaze o získání Ceny filmové akademie. Kampaň se sloganem Na vaše zvážení pokračuje půlminutovým video-sestřihem z letošního velkolepého finále, který doplňují úryvky z recenzi filmových novinářů. Opět je skutečně působivě sestříhán, působí tajemným dojmem, přestě tak, jak to má být. Tak snad se podaří nějákého Oscara konečně vybojovat :)

(K)lamač srdcí (2010)

25. november 2011 at 16:10 | Radusch |  Films
Po delší době přidám článek do této rubriky. Nedávno nám profesorka francouzštiny pouštěla jednu romantickou komedii, jak jinak než francouzskou :D Jelikož tento žánr filmů moc nemusím, přistoupila jsem k tomu, stylem "aspoň že se neučíme". Kupodivu mě to ale začalo bavit. Mluvím o filmu z minulého roku se zajímavým názvem (K)lamač srdcí v originále L´Arnacoeur (nebo v angličtině Heartbreaker). V hlavní roli se objevili zajímavým způsobem charismatický Romain Duris jako ten "(K)lamač srdcí" Alex Lippi a Vanessa Paradis jako budoucí nevěsta Juliette Van Der Becq. Děj je zajímavý a originální, i když konec je předvídatelný, ostatně stejně jako u všech takových komedií. Tato má ale něco do sebe a jistě to nejsou jen úžasné ksichty a hlášky hlavního hrdiny Alexe. Mohu tedy vřele doporučit každému, kdo chce aspoň nachvíli vypnout ;)

Jelikož jsme to nestihli dokoukat, stáhla jsem si to doma, jak jinak než v originále, francouzsky. Už vím, proč ten jazyk miluji :D Pokud by jste taky tomu chtěli dát přednost před CZ dabingem, můžete. Pod perexem najdete odkazy na oba možné způsoby ;)

Banner k nominaci na Oscara "Na zvážení"

21. november 2011 at 16:58 | Radusch |  News about HP
Warnerovská propagační kampaň podporující závěrečnou potterovku s podtitulem Relikvie Smrti II v předběžném souboji o filmové Oscary pokračuje po traileru tištěném fází. Filmová společnost nejnovější zahrnuje svůj nejúspěšnější film roku kolekcí nových bannerů. Na nejnovějším z nich najdete Hagrida, který přináší na první pohled mrtvého Harryho do Bradavic.

Doplňuje ho slogan Zvažte, dvě stručné pozitvíní recenze a doporučení pro kritiky Filmové akademie nominovat poslední díl kouzelnické série v kategoriích Nejlepší film, Nejlepší režisér, Nejlepší scénář, Nejlepší kamera, Nejlepší herec v hlavní roli a ve vedlejší roli a nakonec Nejlepší herečka v hlavní a vedlejší roli.

Prohlédnout si ho můžete níže
imagebam.com
Více scanů propagačního materiálu si můžete prohlédnout v této galerii.
_____________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

My favourite songs in Breaking Dawn

19. november 2011 at 14:49 | Radusch |  Breaking Dawn
Stáhla jsem si soundtrack k Breaking Dawn a už při shlédnutí filmu jsem si několik oblíbila. Dávám sem tři nejlepší. :) Celý soundtrack si můžete stáhnout na tomto odkaze.

Bruno Mars - It Will Rain

Můj názor na "Rozbřesk - 1.část"

18. november 2011 at 17:31 | Radusch |  My diary
Takže, shlédnutí Rozbřesku už mám za sebou a musím říct, že jsem nadšená. :) Nejsem tak úplně obrovský fan a na knihu si už moc nepamatuji, jelikož jsem ji četla před více než 2 lety, ale základy jsem věděla. Opravdu se mi to líbilo, nechyběla romantika, vtip, akce a na konci i trošku strach a slzy (což jsem tedy nečekala) :D Ani Robert mi tentokrát nevadil, byl k snesení, celkově všichni herci odvedli skvělý výkon a o štábu nemluvě. Kdo četl knihu, tak ví, že film končí přeměnou Belly na upírku, její počátačová proměna byla opravdu výborně udělaná, i když mě dokonalost dost vadí. Celý film byl v originále c CZ titulky, což jsem ocenila, protože dabing u Twilight je opravdu neúnosný. Mě prostě musí hlas k postavě sedět, pokud je to opačně, nedá se to poslouchat a film je zkažený. (Proto raději originál) Když se objevily závěrečné titulky, všichni se začali zvedat a odcházet a neudělali dobře. Tak něják jsem tušila, že ještě něco příjde, a přišlo...Jakoby návnada na další díl, tzv. scéna s Volturiovými, ale nebudu prozrazovat. Vím jen, že po objevení titulků při Pirátů z Karibiku jsem odešla a tím jsem propásla scénu :D njn :D

Film hodnotím kladně, moc se mi to líbilo, přinejmenším vlkodlaci a Jacob nezklamal :D Už stahuji soundtrack, songy k Rozbřesku je opravdu skvělé ;) Do krátkého zápisku shrnu, co se mi líbilo nejvíce. ;) (Kdo nechce nic vědět, dávám to pod perex)

Breaking Dawn Part I - Posters

16. november 2011 at 17:39 | Radusch |  Breaking Dawn
Našla jsem několik plakátů k novému dílu Twilight, Breaking Dawn Part 1. Musím uznat, že některé se opravdu povedly ;) Navíc se mi líbí, jaké barvy použili :)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Bannery:
imagebam.com imagebam.com

Bohužel na půlnoc už byli vyprodané lístky tak jdu zítra v 17:45 hod. Podle trailerů se nejvíc těším na scény s vlkodlaky. ;) Hlavně se těším na tu srandu, kterou se svou friend zase zažiju :D Co vy a Rozbřesk v kině? Kašlete na to nebo odpočítáváte hodiny do promítání :DD No, že bych zrovna odpočítava, to fakt né, použiji svou oblíbenou větu, se kterou štvu kámošku "Twilight není tak good jako Harry :D" No nemám pravdu? ;D

Hraničářův učeň 11.díl :Ztracené příběhy - první materiály z knihy

13. november 2011 at 14:32 | Radusch |  News in the R/A world
Konečně jsme se dočkali prvních materiálů k jedenáctému dílu Hraničářova učně, s příznačným podtitulem Ztracené příběhy, která by měla vyjít na jaře příštího roku. Kromě australské obálky, kterou jsem zde již dávala máme jedinečnou možnost si prohlédnout mapu Redmontského léna a obsah povídek, které v knize najdeme. ;) Jsem opravdu zvědavá a už se moc těším, až kniha vyjde, povídky budou jistě zajímavé. - Jsem zvědavá, jak bude vypadat česká verze obalu. - ;) Snad se jí dočkáme co nejdříve, co říkáte? ;)

Mapa hradu Redmontu a okolí
imagebam.com

Obsah povídek (níže i překlad)
imagebam.com

1. Předmluva
2. Smrt hrdiny
3. Kalamář a dýka
4. Tuláci
5. Purpurová próza
5. Večeře pro pět
6. Svatební tanec
7. Hiberňan
8. Vlk
9. Také o čase
10. Zlomek
____________________________
Zdroj:rangersapprenticecz.blog.cz

Několik nových promofotek k Relikvíím Smrti

12. november 2011 at 11:51 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Po delší době se nám opět nahromadily promofotky k posledním dvěma potterovkám (I a II část Relikvií Smrti) Můžeme na nich vidět nejen Harryho, Rona a Hermionu, ale také Draca Malfoye, Ginny Wesleyovou, Nevilla, Tonksovou, Albuse Brumbála (jako jediná fotka k 6.dílu, ale zahrnu jí sem) a Remuse Lupina. Všechny fotky jsou skutečně vynikající. Je zvláštní, že příjdou tak známé a přitom jsou nové a úplně jiné ;) :D
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hogwartsite.net, snapeova.blog.cz, scarpotter.com

Breaking Dawn: Part I - Official trailers

9. november 2011 at 16:25 | Radusch |  Breaking Dawn
Obrovskou rychlostí do kin míří jedna z posledních částí ságy Twilight - Breaking Dawn: Part I, chcete-li první část Rozbřesku. Česká premiéra je stanovana na 17.11 a už dříve byly zveřejněny oficiální trailery. Vypadají dost zajímavě, hlavně ten druhý, jsem zvědavá, jak to nakonec bude vypadat na plátně, hlavně na scény s vlkodlaky, vždy jsem měla slabost pro Jacoba (Taylora Lautnera), jelikož Pattinsona nesnáším ;)

Boj o Oscara právě začíná

6. november 2011 at 11:58 | Radusch |  News about HP
Warner Bros oficiálně spustili svou kampaň k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II, se kterým se ucházejí o přízeň hollywoodských filmových kritiků při příštím roce předávání prestižních Filmových cen Akademie, známých i pod názvem Oscar.

Na to, aby se kterýkoli film mohl ucházet o tuto cenu, musí být nejprve navržen Filmové akademii přímo jeho filmovou společností, která stojí za jeho výrobou. Následně jsou na tahu kritici. Ti z návrhů vytvoří širší nominace až nich nakonec vzejdou finalisté, kteří se nakonec "poperou" ve finále o zlatou sošku.

Warner Bros. za tímto účelem zřídili vlastní stránku, jejímž prostřednictvím předkládají své návrhy na nominace v jednotlivých kategoriích. Kampaň dotváří i nový opravdu úžasně propracovaný trailer s příznačným podtitulem: Na Vaše zvážení. Spolu s překladem ho najdete v pokračování.

Vystřižené scény k Relikviím Smrti II

3. november 2011 at 20:03 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Bylo zveřejněno video se všemi vystřiženými scénami k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II , které budou součástí bonusů na Blu-ray a DVD. Ve scénách můžeme vidět trio chystající se do Gringottovy banky s pomocí Fleur a Billa a jeho varováním, Harry a Lenku u hrobu Dobbyho a Lenčin odchod, trio mluvící s Aberforthem Brumbálem v prasečí hlavě, Harry schovávající se mezi skupinou Nebelvírských studentů při cestě do velké síně vedle Ginny, Seamuse a Nevilla studující Bradavický most, setkání Remuse a Tonksové v Bradavicích, s krátkou zmínkou o jejich synu Teddym, Filche zavírající Zmijozelské studenty ve sklepení, kteří stejně uniknou a Rona snažící se vyznat svou lásku k Hermioně při útěku před Nagini. Všechny si můžete prohlédnout níže ve videu, u scén však nejsou dokončené speciální efekty.
Zdroj:snitchseeker.com + snapeova.blog.cz

Castle Araluen (Ranger´s Apprentice soundtrack 0.2)

2. november 2011 at 16:29 | Radusch |  Soundtrack R/A
Další soundtrack nese název Castle Araluen, k vznešené stavbě hradu Araluen, ve kterém sídlí král Duncan, jeho dcera princezna Cassandra (Evanlyn) a další služebnictvo.
***

Castle Araluen