October 2011

Staň se členem Hraničářského sboru

31. october 2011 at 16:06 | Radusch |  This Blog...
Vzhledem k tomu, že přibývá fanoušků skvělé knižní série Hraničářův učeň, rozhodla jsem se, že založím tzv. Hraničářský sbor. Nebude to nic jiného než jen sčítání fanoušků. Přirostla vám k srdci dobrodružství o Willovi, Haltovi, Horácovi a dalších? Pak budu ráda, když to dáte najevo a není nic jednoduššího než se zapsat do tohoto fanclubu. Stačí do komentářů vyplnit:

1) Jméno
2) Blog (když nemá, nevadí, všichni jsou vítáni)
3) Tvá nejoblíbenější postava ze série

Jediné, co po vás budu chtít, je, aby jste si dali na blog jednu z klikacích ikonek....(Pokud blog nemáte, tak to samozřejmě neplníte.. :D)


***
Členové:
Titty
marta2349
Madeira
Liliane
jojík
veronique
Lentri
Shara Altman
Lion
maple21
Charlotta
Will412
Sněžulin
kokacola
Light_TreeCZ
...

Nové fotky k Relikviím Smrti

29. october 2011 at 13:08 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Byly zveřejněny nové promofotky a stillsky k oběma částem Relikvií Smrti. K první části se objevila fotka ze scény, kdy se Ron vrátil zpět k Harrymu a Hermi a k druhé části tři nové promofotky (Harry, Ginny a Hermiona). Dále jsem pátrala a vypátrala nádhernou fotku ze scény, kdy Severus umírá, ta se objevila společně s dalšími scany k připravované knize Harry Potter: Page to Screen. Všechny fotky jsou opravdu krásné a kniha vypadá opravdu lákavě, škoda, že u nás nebude vycházet.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com, hogwartsite.net

Battle School (Ranger´s Apprentice soundtrack 0.1)

28. october 2011 at 14:00 | Radusch |  Soundtrack R/A
Postupně tady budu dávat všechny soundtracky, vázané k Hraničářově učni. Všechny skladby také můžete najít a stáhnout na oficiálních stránkách http://rangersapprentice.com/ v sekci Downloads / Music
***

Battle School


My Work 0.4 (Black Swan)

28. october 2011 at 12:51 | Radusch |  My Work
Opět jsem zabíjela čas kreslením a tentokrát jsem se inspirovala filmem Black Swan chcete-li Černá labuť a jeho hlavní hrdinkou Ninou Sayers v kostýmu černé labutě. Snažila jsem se zaměřit na detaily (korunka a líčení) Tak snad se vám to aspoň trochu bude líbit ;) Proč ty obličeje musí být tak těžké :D

Design č.13 - New Light

27. october 2011 at 12:58 | Radusch |  Designes
Myslím, že už bylo skutečně potřeba vyměnit design, protože ten s triem tady byl už opravdu dlouho. Stáhla jsem si volný design u mého oblíbeného grafického blogu Dominiqa-graphic.blog.cz. Tenhle mě opravdu zaujal, je takový tajemný, barvy jsou sice tmavé, ale příjemné. ;) Zmiňovaný grafický blog opravdu doporučuji, měla jsem od nich už několik dessů a tento určitě není poslední ;)

Název: New Light
Barvy: odstíny zelené, černá
Spokojenost (1-10) : 10 bodů

Další nový trailer k Ženě v Černém

24. october 2011 at 19:43 | Radusch |  Daniel Radcliffe
Byl zveřejněn další skvělý trailer k novému thrilleru, ve kterém v hlavní roli uvidíme Daniela Radcliffea. Je opět velice působivý, ten film bude skutečně stát za to. ;) Zdroj:priori-incantatem.sk

Ukázka z bonusu - When Harry Left Hogwarts

22. october 2011 at 13:44 | Radusch |  News about HP
Mezi bonusy, které budou provázet film Harry Potter a Relikvie Smrti II na DVD, BD a 3D BD, nebude chybět jedinečný dokument When Harry Left Hogwarts. Režisér Morgan Matthews prostřednictvím něho podrobně zachytil výrobu dvou posledních potterovských filmů, zpracoval Ohlédnutí herců na jejich desetiletí strávené v úkolech populárních kouzelníků a samozřejmě i na dojemný rozloučení s filmovým světem Harryho Pottera v Leavedsenských studiích.

Byla z tohoto materiálu zveřejněna čtyřminutový ukázka sestávající převážně z vyjádření herců a zákulisních záběrů z natáčení, včetně netradičního příjezdu hlavního tria na železniční stanici Kings Cross, kde se natáčela původní verze epilogu.
Zdroj:priori-incantatem.sk

My Work 0.3 (Harry Potter)

21. october 2011 at 17:47 | Radusch |  My Work
Opět sem dávám další kresbu, tentokrát jsem si vzala na mušku našeho Harryho Pottera, chlapce, který přežil. Už je to delší dobu, kdy jsem to kreslila, ale myslím, že tohle jedna z těch "povedenějších" :D Jako předloha mi posloužil oficiální plakát k první části Relikvií Smrti, konkrétněji, plakát Harryho a Hermiony v metru. Nejdříve jsem chtěla nakreslit i Hermi, ale Harry se hold trochu roztáhl :D nebo to bylo velikostí papíru? Nevím :D Každopádně, výsledek najdete pod perexem, moc nekritizujte, pokud to nebude extra nutné... :)

Relikvie Smrti II bodují na Spike Scream Awards

19. october 2011 at 18:09 | Radusch |  News about HP
Jak jistě někteří z vás ví, koncem září jsme měli možnost hlasovat za naší poslední milovanou potterovku při přležitosti udělování cen Spike Scream Awards. Konečně známe výsledky a můžu říct, že poslední potterovka - Relikvie Smrti II, si vedla opravdu výborně, získala celkem šest cen, včetně ceny pro nejlepší film. Přesný seznam naleznete v pokračování. Organizátoři zároveň využily příležitosti k velkolepou rozloučenou s celou potterovské sérií. V předvečer předávání cen uspořádali v New Yorku akci typu flash mob, na níž se kromě davu věrné fanoušky zúčastnil i Daniel Radcliffe.

Daniela uvedl herec Samuel L. Jackson jako vítěze ceny pro nejlepšího herce fantasy a pozval ho na pódium, aby mu odevzdal špičatou sošku. Daniel při té příležitosti poděkoval fanouškům za jejich dlouholetou přízeň.

"Děkuji velmi, velmi pěkně. Ahojte, všem vám velmi děkuji za to, že jste přišli! Toto je úžasné. Opravdu, pěkně vám děkuji, děcka. S Harrym Potterem jsem prožil deset nejúžasnějších let svého života. Velmi jsem si to užíval. Chci poděkovat v první řadě vám všem za to, že jste přišli; v druhé řadě každému, kdo si za těch deset let podíval filmy a kdo nás podporoval, a každému, kdo na celém světě hlasoval, nejen za mě, ale i za film. Bylo to nejdéle loučení se na světě, a je to velmi smutné, ale měli jsme se úžasně. Takže vám za toto velmi pěkně děkuji, je to šílené.

A ten muž tam - nevím, jestli ho vidíte - má nejlepší kostým Hagrida, jaký jsem kdy viděl. Takže, skvělá práce, pane! Velmi, velmi pěkně vám děkuji. "

Přítomní fanoušci si nakonec mohli podívat krátkou exkluzivní ukázku z Danielova nadcházejícího filmu, Žena v černém.

VIDEO NAJDETE ZDE


Kategorie, ve kterých cena šla tam, kde jsme ji chtěli vidět:
* Ultimate Scream (hlavní cena) - Harry Potter a Relikvie Smrti II
* Best Scrram-Play (nejlepší scénář) - Harry Potter a Relikvie Smrti II
* Nejlepší fantasy herec - Daniel Radcliffe
* Nejlepší padouch - Ralph Fiennes
* Holy Sh! T scéna roku - Satanský oheň v Komnatě
* Nejlepší efekty - Harry Potter a Relikvie Smrti II

Gratuluji, poslední díl je vážně nejlepší a hrozně se povedl, až nečekaně :D
________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Další trailer k The Woman in Black

16. october 2011 at 15:30 | Radusch |  Daniel Radcliffe
Byl zveřejněn skvělý trailer k novému filmu Daniela Radcliffea, The Woman in black (Žena v černém) Je opravdu velice působivý, místy mi běhal mráz po zádech. Doufám, že se dostane do českých kin, hrozně se na film těším ;) Video i s překladem najdete níže.

Hraničářův učeň - popisy knih

13. october 2011 at 19:19 | Radusch |  Knihy R/A
Zde najdete popisy všech knih o Hraničářově učni. Nemám přečtené všechny, právě jsem skončila šestý díl a budu začínat sedmý. ;) U každé knihy najdete i můj názor, vždy samozřejmě kladný :)

1. Rozvaliny Gorlanu
Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…


Evanlyn - popis

11. october 2011 at 19:16 | Radusch |  Postavy R/A
Evanlyn, jejíž skutečné jméno je Cassandra, je jediná dcera krále Duncana, tedy korunní princeznou Araluenu. Je velmi hezká blondýnka se zelenýma očima. Má mnoho výborných vlastností, díky kterým se z ní může stát vynikající královna, je odvážná, odhodlaná, rozený vůdce a umí skvěle vyjednávat. Dobře se orientuje v politice a vojenských strategiích. Jak sama o sobě říká, nechce být takový typ princezny, který se o sebe nedokáže postarat. Jako zbraň si zvolí prak, který dokáže skvěle používat, učí se zacházet s mečem a díky Geldonovi, hraničáři ve výslužbě na hradě Araluenu, se učí nepozorovaně se pohybovat. Je tvrdohlavá a dokáže si zachovat chladnou hlavu.

Cassandra si vymyslela jméno Evanlyn po její zrzavé služebné, která byla stejně jako celý princeznin doprovod zabita wargaly. (během krátké války mezi Morgarathem a Araluenem) Kvůli strachu z padnutí do zajetí Cassandra zamlčela své pravé jméno. V Celtice se setkala s Gilanem, Willem a Horácem. Brzy poté, ji a Willa zajala vlčí posádka Skandijců v čele s Erakem. Ve Skandii byli oba uvedeni do otroctví avšak Erak jim pomohl utéct. Evanlyn to však ani poté neměla lehké, protože musela hlídat a ošetřovat Willa, který se stal závislý na drogách od Skandijců. Díky její péči se Will vyléčí a poté, kdy je najdou Halt s Horácem se všichni snaží pomoci Skandijcům proti Temudžajům. Evanlyn v ní má důležitou pozici, pomáhá Wilovi s lukostřelci, hlídá jejich přípravu při bitvě.

V páté knize vyrazí spolu s Willem, Haltem, Horácem, Gilanem a Svengalem zaplatit výkupné za Eraka do Aridy. Zde vyjdou najevo její vynikající schopnosti vyjdnávání.

Její soupeřkou se stává Alyss, v desáté knize ji požádá o ruku Horác.
______________________________
Zdroj:postavy.cz + info z mé hlavy

Hraničářův učeň ke stažení

9. october 2011 at 17:21 | Radusch |  Knihy R/A
Začínám si všímat, že se mnoho lidí začíná o tuto sérii zajímat a chtěli by si jí přečíst, ale nemají tu možnost si knihy kupovat nebo chtějí ušetřit, což dělám přesně já (zlatá knihovna :D) a proto jsem dala dohromady důvěryhodné odkazy na prvních devět knih. Desátého Císaře Nihon Džinu jsem nikde nenašla, pokud by někdo znal nějáký odkaz ke stažení, budu ráda, když se podělíte. ;)

My Work 0.2 (Will Dohoda - Oakleaf Bearers)

6. october 2011 at 20:18 | Radusch |  My Work
Nejdříve bych vám moc chtěla poděkovat za chválu předešlé kresby. :) Přidávám tedy svůj další výtvor. Je opět na téma Hraničářův učeň, opět je jím hlavní postava celé série Will Dohoda. Předlohou mi tentokrát byl oficiální wallpaper 4.dílu (Nositelé dubového listu neboli Oakleaf Bearers). Snad se líbí ;) Dala jsem si opravdu záležet, hlavně na stínování oblečení. :)

Mapy k Hraničářově učni

4. october 2011 at 18:08 | Radusch |  Grafika R/A
Opravdu miluji knihy, jejiž součástí jsou různé mapy, kde jsou zaznamenány místa děje knih. Knihám o Hraničářově učni takové mapy rozhodně nechybí. Pár jsem vám jich našla, ty bílé jsou k českým vydáním knih a ty typu "pergamen" z angličtiny (nejspíš originál).

Mapa Araluenu, Pikty a Celtiky (rok 643)
imagebam.com imagebam.com

Mapa sousedních zemí Araluenu (rok 643)
imagebam.com imagebam.com

Ještě jsem našla jeden krásný blend, byla použita mapa Araluenu, Pikty a Celtiky (ty první) a wallpaper Willa k první knize. Opravdu povedený výtvor.
imagebam.com
Zdroj:hranicaruvucen.webnode.cz

My Work 0.1 (Will Dohoda - Ruins of Gorland)

3. october 2011 at 20:11 | Radusch |  My Work
Rozhodla jsem se konečně začít plnit rubriku My Works, budu zde dávat svou práci, své kresby, většinou tužkou stínované, protože to je má oblíbená technika a budu upřímná, tato technika mi jde nejlépe ;) První přírůstek je na téma Hraničářův učeň, námětem mi byla česká obálka prvního dílu - Rozvaliny Gorlandu. Nebylo to zrovna nejtěžší, ale že by to bylo "easy" ;) to taky napsat nemůžu. Za drobnou nekvalitu náhledu nemůžu, protože nemám jinou možnost to sem dát než ji vyfotit, tak komu by to trochu vadilo, tak se omlouvám, nemůžu za to. Pod perexem můžete kresbu ohodnotit, snad kladně ;)

Mezinárodní seznam dat vydání DVD a BD

1. october 2011 at 12:48 | Radusch |  News about HP
Společnost Warner Home Video, která zastřešuje celosvětovou video distribuci filmů o Harrym Potterovi, zveřejnila mezinárodní seznam termínů uvedení posledního dílu Harry Potter a Relikvie Smrti II na DVD a Blu-ray.

Prvním státem na světě, ve kterém vyjde závěrečná Potterovka na domácích nosičích, bude Rusko. Film zde vyjde již 10. listopadu, tedy den před spuštěním masivního prodeje na americkém kontinentu. Jako poslední se dočkají svých DVD a BD paradoxně fanoušci z Velké Británie, a to 2. prosince. Z rozhodnutí amerického distributora nejsou vůbec nadšeni, svou nespokojenost netají ani na svých diskusních fórech. Česká republika se nosičů dočká 11.listopadu, stejně tak i sousední Slovensko.