September 2011

Diplom za spřátelení od Kerorainy (dreamsandmyworld.blog.cz)

29. september 2011 at 19:47 | Radusch |  For Me
Jsem hrozně ráda za další Aff, kterým je blog dreamsandmyworld.blog.cz a adminka Keroraina, která byla tak laskavá a vyrobila mi úžasný diplom za spřátelení, téma? samozřejmě Hraničářův učeň a má nejoblíbenější postava ze série, Will Dohoda. Moc děkuji. :)
imagebam.com

Limitovaný 3D poster - Harry a Voldemort

28. september 2011 at 14:00 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Promítání letošního kinohitu Harry Potter a Relikvie Smrti II pomalu vstupuje do závěrečné fáze i v domovské Velké Británii. Warner Bros. mají tedy poslední příležitost přitáhnout do kin další diváky, a tak pro ně připravují speciální akci: Během nadcházejícího víkendu (30. 9. - 2. 10.) dostane každý potterovský divák ve vybraných britských kinech ke vstupence originální Lentikulární 3D plakát, na kterém se při změně úhlu pohledu střídá Harry a Voldemort v iluzi trojrozměrného prostředí. Je opravdu úžasný, Briti se teda mají co? :) Co bychom za to dali my čeští fanoušci :D
Zdroj:priori-incantatem.sk

Ranger´s Apprentice The Lost Stories - info + oficiální obaly

27. september 2011 at 18:00 | Radusch |  News in the R/A world
Desátým dílem s podtitulem Císař Nihon-Džinu knižní série o Hraničářově učni rozhodně nekončí. Už brzy vyjde 11.díl, který ponese název The Lost Stories, chcete-li Ztracené příběhy.

Většina legend Araluenu, od útěku hraničářského učně Willa ze Skandie až po Horácovu cestu Nihon-džinu, od příběhu, jak princezna Kasandra přišla ke jménu Evanlyn, až po příběh o Alyssině věznění na hradě Macindawu, je dobře známá. Ale co ztracené příběhy - ty, o kterých lidé slýchávali, ale dosud nebylo možné dokázat, jestli jsou pravdivé? Odpovědi byly nedávno konečně nalezeny v ruinách malého domku na okraji lesa...Co dělal Gilan, když se Halt s Horácem vypravili do Skandie zachránit Willa? Řekl Halt Willovi skutečnou pravdu o jeho rodičích? Co se stane s hraničářskými koni, kteří už jsou příliš staří na to, aby zvládli náročnou službu? Oženil se Horác s Kasandrou?

Na tyto a mnohé další otázky brzy dostaneme odpovědi, v Austrálii vychází už 3. října 2011 a v USA o den později, tedy 4 října. My si budeme muset nějákou chvíli počkat, kniha by se měla na českých pultech objevit na přelomu února-března příštího roku. Je to docela dlouho, co? Ale možná, že se dočkáme dříve, vždyť Císař Nihon-Džinu vyšel o necelé dva měsíce dříve, tak uvidíme... ;) Zatím se můžeme pokochat oficiálními obálky knihy (austrálie, USA) Jsem zvědavá na tu českou verzi :)
imagebam.com imagebam.com
Jsem trochu popředu, vím, vždyť jsem na sérii narazila nedávno, brzy začnu číst teprv 5.díl, když já si nemůžu pomoct, úplně mě to pohltilo :D
___________________________
Zdroj:hranicaruvucen.webnode.cz, rangersapprenticecz.blog.cz

Informace o vydání DVD a Blu-ray HP7 II ve světě + fotky obalů

25. september 2011 at 14:40 | Radusch |  News about HP
Společnost Warner Home Video konečně prolomila dlouhé období mlčení a poskytla oficiální informace týkající se vydání komerčně nejúspěšnějšího filmu letošního roku na domácích nosičích. Američtí fanoušci se dočkají filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II na Blu-ray a DVD (v jednom balení) v pátek 11. listopadu.

Americký obal pro tzv.. Triple play (Combo) verzi se shoduje s dříve zveřejněnou německou alternativou. Najdete ho níže.
imagebam.com imagebam.com

Hraničářův učeň - obaly knih (6-10)

23. september 2011 at 17:46 | Radusch |  Knihy R/A
Navazuji na jeden z předchozích článků, kde jsem dávala prvních pět knih Hraničářova učně. Teď zde přidávám dalších pět obalů knih. Všechny obaly jsou skvělé, stejně nejvíc miluju ty australské, i ty naše jsou moc dobré. :)

Čaroděj na severu (The Sorcerer in the North)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Obléhání Macindawu (The Siege of Macindaw)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Králové Clonmelu (The Kings of Clonmel)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Halt v nebezpečí (Halt´s Peril)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Císař Nihon-Džinu (The Emperor of Nihon-Ja)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:google.cz

Spousty nových fotek k Relikviím Smrti

21. september 2011 at 19:01 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Mnoho stránek zveřejnilo za nějákou dobu opravdu hojný počet fotek, takže jsem vyčkala, abych je sem nedávala po jedné a teď je vám dávám všechny pohromadě.

Zaprvé, bylo zveřejněno několik promofotek , jak z první, tak z druhé části. Na těch z první části je Ginny Weasleyová v šatech, které měla na svatbě, na těch z části druhé jsou vyobrazeni opět Ginny, Hermiona a Voldemort.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Dále bylo zveřejněno spousta fotek z posledního potterovského filmu - Relikvie Smrti II, na nich je především mnoho výjevů z bitvy o bradavice, ale také polibek Rona a Hermiony a mnoho dalšího. Také oclumencia zveřejnila své nové záhlaví, které je takovou koláží starších i nových fotek z DH II
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zadalší, byly zveřejněny nové fotky z natáčení DH II
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

A v poslední řadě (prozatím), se objevily další fotky z polibku Harryho a Ginny v první části.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:facebook.com, bonniewrightonline.com, velkecary.blog.cz, incantatem.com.br

Americký Harry Potter?

18. september 2011 at 13:45 | Radusch |  Others in HP
Harryho fanoušci ze stránky celebuzz.com společně vytvořili video představující americké herce, kteří se podle nich nejvíce hodí na postavy z Harryho Pottera, od samotného hlavního hrdiny až po Dolores Jane Umbridgeovou. Všichni se jistě shodneme, že není nad originál :D A to ještě slušně řečeno :D

VIDEO MŮŽETE SHLÉDNOUT ZDE!

UPOZORNĚNÍ: Následující video není vhodné pro slabší nátury! :DD
_______________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Hraničářův učeň - obaly knih (1-5)

17. september 2011 at 16:17 | Radusch |  Knihy R/A
Jak víte, naprosto mě učarovaly knihy o Hraničářově učni (v originále Ranger´s Apprentice). Dávám sem tedy první várku obalů těchto knih, přesněji z prvních pěti dílů (podle češtiny). Postupně přidám další. Obaly jdou podle pořadí - CZ, Austrálie a USA. Které se vám líbí víc? ;) Podle mě mají všechny něco do sebe. :)

Rozvaliny Gorlandu (The Ruins of Gorland)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Hořící most (The Burning Bridge)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Ledová země (The Icebound Land)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Nositelé dubového listu (Oakleaf Bearers, V USA vydání The Battle of Skandia)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Výkupné za Eraka (Erak´s Ransom)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
_____________________
Zdroj:google.cz

Someone Like You - Farewell Harry Potter

13. september 2011 at 16:42 | Radusch |  Videa HP
Nedávno jsem našla další krásné video na téma Harry Potter a nebyla bych to já, kdybych se o něj s vámi nepodělila. ;) Byly použity záběry ze všech HP filmů a jako doprovod hraje krásný a můj oblíbený song od Adele - Someone like you. Opravdu krásná práce. :)
Zdroj:youtube.com
***
Jinak během následujících dvou dní zde nic nečekejte, zítra odjíždím do Dolní Lomné na adaptační kurz se svými new spolužáky, hrozně se těším :) Tak se mějte, pokud tady nestihnu nic dát ve čtvrtek navečer, něco se zde určitě objeví v pátek, zkouším připravovat i nový design, už ho mám v hlavě, jen si na něj musím najít čas a zrealizovat. :) Tak bye ;)
Your Radusch

Spoustu nových fotek z natáčení HP7 II

11. september 2011 at 13:57 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Téměř po dvou měsících od uvedení filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II v kinech, bylo zveřejněno nemalé množství fotek z jeho natáčení. Nahlédnout můžeme především do výroby Bitvy o Bradavice a posledního vzájemného souboje mezi Harrym a Voldemortem. Nechybí však ani fotky ze scén s Nevillem, Ronem, Hermionou a profesorem Snapem. Část ze snímků je zcela nová, část tvoří screeny z některých dokumentů z poslední potterovky.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:priori-incantatem.sk

Seznam vystřižených scén k HP7 II

10. september 2011 at 13:28 | Radusch |  News about HP
Nedávno se na světlo světa dostaly informace od obvykle důvěryhodného zdroje - Britské komise pro klasifikaci filmů. (BBFC) Tato instituce se vyjadřuje ke každému audio-vizuálnímu dílu, které se dostává k britským divákům, ať už v kinech nebo na nosičích, a posuzuje jejich přístupnost. Před několika dny vydala své stanovisko k osmičce scén z Relikvií Smrti II, které se nedostaly na plátna kin, ale podle všeho jejich uvidíme na DVD / BD. Jejich celková délka je 5 minut a 47 sekund. O které scény jde, můžete zjistit níže.

00:01:09:10 (scéna 184) - Lasturová vila
00:01:43:09 (scéna 185) - Harry a Lenka na pláži u Dobbyho hrobu
00:00:47:17 (scéna 215) - U Prasečí hlavy
00:00:26:00 (scéna 229) - Mramorové schodiště - Harry a Ginny
00:00:26:07 (scéna 242) - Dřevěný most
00:00:18:03 (scéna 245) - Bradavické hradby
00:00:37:02 (scéna 274) - Zmijozelské sklepení
00:00:18:20 (scéna 346) - Mramorové schodiště - Ron a Hermiona
________________________
Zdroj:hogwartsite.net

Ranger´s Apprentice - wallpapers

8. september 2011 at 18:41 | Radusch |  Grafika R/A
Našla jsem několik vynikajících wallpaperů Ranger´s Apprentice, které byly použity jako titulní obálky australských vydání knih. Tyto originální se mi velice líbí, jsou krásně barevné a přitom vyobrazují základ, co se v každé knize odehrává. :)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:google.cz

Horác Altman - popis

6. september 2011 at 17:57 | Radusch |  Postavy R/A
Tento mladík byl dříve sirotkem v opatrovně společně s Willem, Alyss, Georgem a Jenny. Se všemi měl dobrý vztah, tedy až na Willa, se kterým se často a rád hádal a pral. Ačkoliv byl Horác sice velmi silný a pokaždé Willa přepral, slovní potyčky zase vždy prohrával. Při dni vybírání byl přijat sirem Rodneym do bojové školy. Horác je po fyzické stránce velmi silný a svalnatý - avšak štíhlý a vysoký. Ačkoliv si mnoho lidí o něm myslí, že není moc chytrý, není tomu tak. Myslí logicky a je metodický, jen se mu nechce se příliš zaobírat detaily, ty, většinou nechává na hraničářích.

Horác je rozený šermíř, už od začátku v bojové školy, proto měl delší dobu problémy s šikanou. Nosí kulatý štít s dubovým listem, vyvážený meč a kroužkovou košili. Má svého bojového koně, Kikra, na kterého nedá dopustit. Později je jmenován rytířem Dubového listu, dotáhne to až na velitele Araluenské královské gardy B.

S Willem jsou nejlepší přátelé a v deváté knize se šeptá, že je zamilovaný do Evanlyn - princezny Kassandry. V desáté knize ji pak požádá o ruku.
______________________
Zdroj: postavy.cz + info z mé hlavy

Nejoblíbenější postava fanoušků odhalena...

5. september 2011 at 14:00 | Radusch |  News about HP
Vydavatelství Bloomsbury vyhlásilo anketu a nejoblíbenější postavu z celé série knih o Harrym Potterovi. A jak to skončilo? Koho zvolil svět svým nejoblíbenějším hrdinou? Absolutním vítězem je ...


Halt Carrick - popis

4. september 2011 at 20:25 | Radusch |  Postavy R/A
Halt je členem hraničářského sboru, byl přidělen do Redmonstkého léna. Je poměrně malého vzrůstu, ale je dosti hbitý, Má černé vlasy i vousy, trochu prokvetlé stříbrem, které si zkracuje saxonským nožem. Je vynikajícím lukostřelcem a se svým koněm Abelardem má skvělý vztah :)

Příběh tohoto muže začíná už při jeho mládí. Byl prvorozeným synem krále Clonmelu v Hibernii. Jeho bratr Ferris mu však nesmírně záviděl Haltovo prvorozenectví a tím pádem i v budoucnu nástup na trůn. A aby toho ještě nebylo málo, Ferris byl mladší o pouhé dvě minuty, protože byl s Haltem dvojče. Žárlivost na starší dvojče Ferrise dohnala až k tomu, že se několikrát Halta pokusil zavraždit. Pokusy byly čím dál častější a proto se Halt rozhodl odejít do Araluenu. Tam se ho lidé hned chopili a když vůdce hraničářů Crowley viděl jeho schopnosti, začal ho cvičit. Tehdy mu bylo 15.

Hraničáři jsou skupina padesáti mužů, kteří byli výborní lukostřelci, pomocí jejich splývající pláštěnky dokázali být vlastně neviditelní a v dobách války dělali špehy. Po pětiletém výcviku se stal jedním z nejlepších hraničářů vůbec (později byl úplně nejlepší). Roky plynuly a Halt se stával čím dál slavnější. Proslavil se především tím, když zachránil království před porážkou lordem Morgarathem, pánem Deštných a temných hor, v bitvě na Hackhamské pláni.

Nakonec to dotáhl až na Crowleyho zástupce. Byla mu nabízena i nejvyšší hodnost ale odmítl ji. Poté si vycvičil svého prvního učně Gilana. Prožil s ním pěkných pět let až nakonec Gilan dokončil výcvik a stal se plnohodnotným hraničářem pečující o vlastní léno.

A pak se to stalo. Haltovi bylo kolem padesáti, když narazil na jednoho mlaďoučkého kluka jménem Will. Will neměl rodiče a bydlel v redmontském lénu Araluenu v opatrovně pro sirotky. Celých patnáct let Willa sledoval a všímal si jeho hbitosti, chytrosti a zvědavosti. A proto si jej Halt vzal k sobě, jako svého druhého učně. Společně toho mnoho dokázali - přemůžou kalkary, podaří se jim vyhrát bitvu proti Temudžajům, osvobodí Eraka ze zajetí Aridů, vyženou Tennysona z Hibernie a mnoho dalšího :)

V páté knize si za manželku bere krásnou Lady Paulinu, hlavu diplomatické služby na hradě Redmontu.
_______________________
Zdroj:postavy.cz + úpravy z mé hlavy

Nová fotka z natáčení epilogu

3. september 2011 at 16:00 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Na internetu se objevila nová "fotka zpoza kamer", tentokrát znázorňující rodinku Potterových na nástupišti 9 a 3 / 4. Takto pěkně se spolu Harry, Lily, James, Albus a Ginny vyfotili předtím, než chlapci nasedli do Bradavického expresu. Opravdu krásné foto.
imagebam.com
Zdroj:priori-incantatem.sk

Will Dohoda - popis

3. september 2011 at 10:35 | Radusch |  Postavy R/A
Will vyrůstal pod ochrannou rukou barona Aralda v redmonském lénu. Do opatrovny se dostal díky Haltovi. Willův otec Haltovi zachránil život v poslední bitvě s Morgarathem a sám při tom padl. Když umíral, řekl Haltovi o své těhotné ženě, požádal ho, aby se o dítě a matku postaral. Matka zemřela při porodu a tak Halt Willa odnesl k baronovi. Do opatrovny časem přibyli ještě čtyři chráněnci (Alyss, George, Horác, Jenny).

V 15 letech se musí všichni chráněnci rozhodnout o svém povolání. Willa si vybere tajemný hraničář Halt. Will je překvapen, o tajemných hraničářích se povídají divné věci, jsou to prý magové co používají černou magii. Mýlil se, nejenže nepoužívají černou magii, ale používají stejnou techniku jako Will, když se chtěl někdy ztratit. Od Halta se učí používat dlouhý luk, dva nože, stopovat a být ''nevidětelný'' když chce.

I když Will ze začátku nemá radost ze svého nového učitele, učí se se zápalem a svou vrozenou zvědavostí prošedivělého hraničáře často dopaluje. Will má ale veselou a družnou povahu, jeho a Haltův vztah se postupem času prohlubuje - má ho rád, jako vlastního otce a nedá na něj dopustit.

Během výcviku si Will získává přátelé na celý život. Jeho nejlepším přítelem se stává Horác, ačkoliv spolu v opatrovně nevycházely zrovna nejlépe, vysoký rytíř si mladého hraničáře velmi váží. Další kamarádkou je Evanlyn, neboli princezna Kassandra, dcera krále Duncana. Poté, co jsou oba zajati a odvezeni do otroctví do Skandie, se mezi nimi vyvine zvláštní přátelství, jeden druhého si nesmírně cení. Will měl také možnost se seznámit s Haltovým bývalým učněm, Gilanem, kterého obdivuje a nedá na něj dopustit. Nakonec je zde mladá dívka Alyss, se kterou vyrůstal. Jejich přátelství se časem změní ve vřelý a oběma opětovaný romantický cit.

Z Willa se po výcviku stává plnohodnotný hraničář. Je skvělý lukostřelec, umí úžasně užívat hraničářské nože (vrhací a saxonský). Se svým koněm Cukem si velice rozumí. Jako všichni hraničáři miluje kávu, tu svou si však hodně sladí. Také rád hraje na mandolu a svých muzikálních schopností dokázal značně využít. Jeho nejoblíbenější písnička je o jeho učiteli, známá jako "Vousáč Halt".
______________________________
Zdroj:postavy.cz + úpravy z mé hlavy

První informace o zfilmování Hraničářova učně

2. september 2011 at 18:29 | Radusch |  Film R/A
Režie: Paul Haggis
Distributor: United Artists Pictures
Datum: ??? (rok 2011?)

"Když je na hradě Redmont vyhlášen Den vybírání a odložené děti si mají vybrat, kde by rády chtěly studovat, mají všichni kromě malého Willa jasno v tom, čím budou - a mistři jejich oborů je s radostí přijmou. Will tak na poslední chvíli zkusí štěstí v bojové škole, jenže tam jej kvůli malému vzrůstu nepřijmou. Zájem o Willa však nečekaně projeví tajemný hraničář Halt, který se umí nenápadně a záhadně skrývat a mezi obyvateli Redmontu je považován za podivína. Will je tak od toho dne přijat za hraničářského učně. Je však Halt opravdu takový, jaký se zdá? Udělal Will dobře, že se k Haltovi přidal? A je hraničářská výchova opravdu tak drsná?"

1) Kdy film vyjde?
Pokud jde o stav natáčení Hraničářova učně, od 12. 9. 2010 je nám neznámý (podle posledních informací by měl být natočen v letošním roce, pozn. překl.). Práva na knihy Johna Flanagana byla zakoupena United Artists Pictures v lednu roku 2008.

2) Další informace o obsazení a filmovém týmu?
Vzhledem k tomu, že stav produkce není znám, žádné doplňující informace, které se týkají obsazení, nejsou dostupné. V roce 2009 John Flanagan na svých stránkách uvedl, že režisér Paul Haggis je stále angažovaný v projektu Hraničářova učně.

3) Bude existovat série filmů, jako je tomu u knížek?
Pokračování filmů bude záviset na úspěšnosti prvního.

4) Kdy se film začne natáčet?
To je těžké říct. Vzhledem k finančním potížím United Artists Pictures je film nejspíš na několik příštích let "vyoutován".

5) Která kniha bude následovat?
Těžko říct. V lednu 2008 United Artists Pictures zakoupila práva na Ruiny Gorlanu, Hořící most, Ledovou zemi, Nositele dubového listu, Čaroděje ze severu, Obléhání Macindawu a Výkupné za Eraka.
***
Jsem opravdu zvědavá, zda se zfilmování série dočkáme, zatím to ale nevypadá moc nadějně, uvidíme. Jen by nesměl první film být tak odfláknutý jako Eragon, který mě skutečně zklamal, protože knihy mám hrozně ráda. Čas ukáže, zda uvidíme Willa a ostatní i v kinech ;D
_____________________________
Za překlad děkuji rangersapprenticecz.blog.cz

I´m here + nový přírůstek na blog

1. september 2011 at 18:38 | Radusch |  This Blog...
Internet je spravený, takže se vám opět mohu věnovat :D Co je u vás nového? Vím, že nejsem jediná, která dnes absolvovala první den na střední škole. Ten můj býl...mno...zajímavý :D tedy, z jedné hodiny se toho moc yčíst nedá, ale rozhodně mě čeká zajímavé peklo :D Kdo by zapoměl nebo nevěděl, jsem na gymnáziu v Karviné :D Jsem v 1.A a ve třídě nás je 34, z toho 6 kluků, hm... fajné ;DD Ale tak čtvrtinu lidí znám, takže to není zas tak zlé, ale připadám si divně :D Rozvrh vypadá tedy příšerně, čtyřikrát na sedmou a z toho ještě ve středu od sedmi do tří hnít v lavici :D No, nemůžu se dočkat :D Tak si přeji hodně štěstí (můžete se přidat) :D

Jak jste si níže mohli všimnout, na blog přibylo nové téma, které jsem si naprosto zamilovala. Přírůstek je nečekaně série o Hraničářově učni, o které jsem zde už psala :) Tak snad zde Willa a jeho přátelé z Hradu Redmontu pěkně přivítáte a aspoň budete dělat, že vás to zajímá :D

Your Radusch

Hraničářův učeň (Ranger´s Apprentice) > Rozcestník

1. september 2011 at 18:16 | Radusch

Postavy > popisy všech, vystupující v knihách o Hraničářově učni
John Flanagan > vše o muži, který Hraničáře a celý jejich svět vymyslel
Knihy > titulní obálky, info, odkazy ke stažení, vše o knihách HU
Filmy > info o připravovaném filmovém zpracování HU
Grafika > wallpapery, avatary, veškeré zobrazení hrdinů HU
Soundtrack > hudba ze světa statečnosti
News > novinky ze světa Hraničářů
Others > další zajímavosti