August 2011

I´m sorry...

29. august 2011 at 19:44 | Radusch |  This Blog...
Omlouvám se za svou neaktivitu, která bohužel bude trvat i nadále. Stále máme nějáké problémy s internetem, jedna stránka načítá několik minut, totéž platí i pro blog.cz. Takže se ještě jednou omlouvám, hlavně mým Affs, které nebudu obíhat, tak mě prosím kdyžtak omluvte z nějákých kontrol. Nevím jak dlouho to bude trvat, snad to do začátku školy bude v pohodě, ale když bude škola, tak nečekejte nějákou úžasnou aktivitu, čeká mě prvák a budu to mít těžké...ale nebojte, já se vrátím, brzy ;))
Your Radusch

První plakát k Woman in Black

26. august 2011 at 13:59 | Radusch |  Daniel Radcliffe
Magazín Empire zveřejnil první oficiální plakát k nejnovějšímu thrilleru Daniela Radcliffa, Žena v černém. Na plakátu je vyobrazena polovina Danielovy tváře a nápis: Do you believe in ghosts? (Věříš v duchy?). Také nechybí logo filmu a datum uvedení do kin. Musím říct, že je opravdu povedený, na film se hrozně těším, už kvůli Danovi ;)
imagebam.com
Zdroj:gradcliffe.net

Leona Lewis - I See You [Theme from Avatar]

24. august 2011 at 19:18 | Radusch |  Music
Myslím, že úžasný song I see you od Leony Lewis nemusím představovat. A když by si někdo nemohl vzpomenout, tak stručně a jasně, song k úspěšnému snímku Jamese Camerona, Avatar. Upřímně, Leonu moc nemusím, ale tento song mě dostal. Při výškách mi až leze mráz po zádech. V ttéto písničce má hlas naprosto nádherný! Především mě nadchnul videoklip, ve kterém můžeme vidět scény ze zmiňovaného kinohitu. Tak konec řečí, klip, jelikož sem nejde vložit, si můžete pustit pomocí odkazu přímo na youtube a song si poslechnout níže. :))


Zdroj:youtube.com

Harry Potter Theme (Metal Version)

23. august 2011 at 12:10 | Radusch |  Others in HP
Na youtube jsem narazila na tohle video. Jeden kluk v něm hraje ústřední melodii z Harryho Pottera na elektrickou kytaru. Když jsem si to pustila poprvé, opravdu jsem koukala, jak je skvělý. Jen posuďte sami. ;) Tohle tak umět :DD
Zdroj:youtube.com

The Woman In Black - Official Trailer

21. august 2011 at 18:38 | Radusch |  Daniel Radcliffe
Americká televize Entertainment Tonight nedávno odvysílala americký teaser trailer k filmu Žena v černém, který je prvním popotterovským filmovým projektem Daniela Radcliffa. V 103-sekundovém teaseru můžete shlédnout náznak toho, proč Daniel tento film označil za temnější než kterákoliv z potterovek. Teaser i s překladem najdete níže.

PŘEKLAD:
V době svačiny spatříš změnu ve vzduchu, do morku kostí pronikající chlad, který ti napoví, že je tam. Jsou lidé, kteří věří, že celé město je prokleté. No Dům v močále je na tom ze všech nejhůř. Není známo, co chce, ale vždy se vrátí. Duch temnoty, Žena v černém.

V průběhu nejbližšího týdne se má objevit první teaser-plakát. Film přijde do anglických a amerických kin na začátku února 2012. Opravdu doufám, že se objeví i u nás, protože jsem na ten film neuvěřitelně zvědavá. ;)
________________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Jinak bych se chtěla omluvit za drobnou neaktivitu a především neobíhání Affs, kvůli zatracené bouřce jsme měli poruchu internetu, to jen tak, pro objasnění :D Popravdě, měl být opraven až někde za týden, ale newa, kdo by se zlobil. ;D
Radusch

Nový poster + promo k Relikviím Smrti II

14. august 2011 at 13:22 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Byly zveřejněny dva nové materiály k Relikviím Smrti II. První je dosud nepublikovaný oficiální plakát, který je věnován Nevillovi s výrazem odhodlaného vítěze. Při jeho nohou leží Nagini, v pozadí se nachází Bradavice se svými obránci. Druhým materiálem je promo fotka Ginny Weaselyové, rovněž k druhé části Relikvií. Oba jsou opravdu povedené. ;)
imagebam.com imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com,priori-incantatem.sk

Design č.12 - 3 heroes

13. august 2011 at 12:12 | Radusch |  Designes
Po měsíci nastal čas změnit vzhled blogu a dát sem něco lépe zpracovaného ;D. U mého oblíbeného grafického blogu jsem si objednala tento skvělý design s tématikou poslední Potterovky: dominiqa-graphic.blog.cz. Grafičce Dominiqa chci za tento design moc poděkovat, je opravdu krásný. :) Pojmenovala jsem ho 3 heroes, pochopitelně protože mu dominují naši tři hrdinové: Harry, Ron a Hermiona. Takže ještě jednou za něj moc děkuji. ;)


Název: 3 heroes
Barvy: šedá
Spokojenost (1-10) : 10 bodů

Daniel Radcliffe - Photoshoot for GQ Magazine (2011)

12. august 2011 at 15:16 | Radusch |  Daniel Radcliffe
Po delší době sem přidávám nové fotky představitele Harryho Pottera. Daniel nafotil photoshoot pro nejnovější číslo časopisu GQ. Fotky, které jsou dílem Jamese Dimmocka se konečně objevily ve výborné kvalitě, takže je máme plně k dizpozici. Danovi to na fotkách hrozně sluší, jen zhodnoťte sami. ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com

Sedm cen pro Relikvie Smrti

10. august 2011 at 16:43 | Radusch |  News about HP
V kalifornském Los Angeles se konalo předávání Teen Choice Awards a Relikvie Smrti (oba díly) z něj odešli s náručí plným cen. Dost doslova, protože ceny v této soutěži nejsou žádné milé sošky, ale plnohodnotné surfovací prkna.

Poslední dvě potterovky a jejich představitelé zvítězili v kategoriích:
• Letní film: Harry Potter a Relikvie Smrti II
• Letní filmová hvězda - muž: Daniel Radcliffe (HPaDH II)
• Letní filmová hvězda - žena: Emma Watson (HPaDH II)
• Sci-Fi/Fantasy hvězda - žena: Emma Watson (HPaDH I)
• Sci-Fi/Fantasy film: Harry Potter a Relikvie Smrti I
• semknuté rty: Emma Watson a Daniel Radcliffe (HPaDH I)
• Filmový padouch: Tom Felton (HPaDH I)

Přímo na slavnostní ceremonii v Los Angeles ceny pro film převzali Tom Felton a Rupert Grint, spojili se i s Danielem Radcliffem v New Yorku. Rupert, Tom i Daniel v prvé řadě poděkovali fanouškům za to, že za posledních deset let sledovali potterovky se stejným nadšením, s jakým jejich oni natáčeli. Daniel nezapomněl Tomovi připomenout, že v jejich tradičním kriketovém zápase zase Nebelvír porazil Zmijozel. Celý vstup, včetně upraveného traileru, si můžete prohlédnout níže:

Krom toho Tom předával cenu pro nejlepší herečku ve filmové komedii, což si můžete prohlédnout zde.

____________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk, snitchseeker.com

Harry Potter a Relikvie Smrti: část II - 3.nejziskovější film všech dob

9. august 2011 at 17:02 | Radusch |  News about HP
Končí se nám čtvrtý víkend od uvedení filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II do kin po celém světě a spolu s ním přicházejí další mimořádné úspěchy, které se stávají součástí historie filmu. Závěrečná Potterovka má na svém kontě k dnešnímu dni 343 milionů dolarů z amerických kin a 791 milionů dolarů z neamerických kin. Tržby Relikvií Smrti II tedy celosvětově poskočily na v skutku obdivuhodnou částku 1,134 miliardy $, čímž v komerčním celosvětovém úspěchu porazili například dosud nejziskovější fantasy film Pán Prstenů - Návrat Krále, letošní Piráty z Karibiku - Na vlnách podivna ale i nejúspěšnější animák Příběh hraček 3.

Díky tržbám uplynulého týdne ve výši 126 milionů $ (kterým významně dopomohla premiéra v Číně), obsadil poslední Harry Potter v žebříčku nejziskovějších filmů všech dob právě dnes dosud téměř neuvěřitelné 3. místo! Zařadil se tak přímo za mega úspěšný Avatar, následovaný legendárním Titanicem.

Nejnovější film Davida Yatese se současně stal aktuálně nejziskovějším filmem roku 2011 (celosvětově), nejziskovějším fantasy filmem všech dob a Nejúspěšnějším filmem, který je adaptací dětské knihy, přičemž v této kategorii předběhl remake Alenka v říši divů z roku 2010.

Žebříček nejziskovějších filmů všech dob - TOP 10 - k 7. 8. 2011
1. Avatar - 2,782 miliardy $ (2009)
2. Titanic - 1,843 miliardy $ (1997)
3. Harry Potter a Relikvie Smrti II - 1,134 miliardy $ (2011)
4. Pán prstenů - Návrat krále - 1,119 miliardy $ (2003)
5. Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže - 1,066 miliardy $ (2006)
6. Příběh hraček 3 - 1,063 miliardy $ (2010)
7. Transformers 3 - 1,038 miliardy $ (2011)
8. Piráti z Karibiku - Na vlnách podivna - 1,037 miliardy $ (2011)
9. Alenka v říši divů (3D remake) - 1,024 miliardy $ (2010)
10. Temný rytíř - 1,002 miliardy $ (2008)
______________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Hraničářův učeň (Ranger's Apprentice)

8. august 2011 at 12:36 | Radusch |  Books
Nedávno jsem v knihovně narazila na už na pohled zajímavou fantasy sérii od Johna Flanagana s prostým názvem Hraničářův učeň (v originále Ranger´s Apprentice). Jelikož ke čtení vyhledávám spíš knihy tohoto typu a tohle jsem ještě nečetla, řekla jsem si proč to nezkusit?! A upřímně se divím, že jsem to neudělala už dávno. Myslela jsem si, že mě příběh nebude bavit, že bude obyčejný, jako u spousty dalších knih, učitel a jeho žák, další postavy atd..... Ale hned po prvních kapitolách prvního dílu jsem se od knihy nemohla odtrhnout. První díl jsem přečetla ani né za dva dny (né že by to byl u mě pokrok, to je tak u spousty knih) :D Nyní jsem se pustila do druhého dílu a postupně si v knihovně budu půjčovat další nebo si je číst na internetu. (Vím že to není totéž, ale čekat celý měsíc na jednu knihu by mě asi zabilo :D) Dějové linie a skvěle vymyšlená psychologie postav zaručuje úžasné čtení nejen pro milovníky fantasy. Knih je prozatím 10 a letos na podzim vyjde jedenáctý, takže mám co dohánět. :D Nyní mi dovolte, abych vám tuto sérii krátce popsala. ;)

Nové fotky z epilogu (HP7 II)

6. august 2011 at 11:28 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Nejočekávanější fotky z filmu Harry Potter a Relikvie Smrti 2 jsou konečně tady! Americké noviny Los Angeles Times včera zveřejnili první oficiální fotky z epilogu, který se odehrává na nástupišti 9 a 3 / 4, kde se setkávají někdejší spolužáci (nejen Potterovi, Weasleyovi ale i Malfoyovi), aby se rozloučili se svými dětmi odcházejícími na začátku školního roku do školy čar a kouzel v Bradavicích. Jde o scény, které se dodatečně předělávali koncem uplynulého prosince. Na fotkách můžeme vidět Harryho se synem Albusem Severusem, Harryho, Ginny a Albuse tlačící před sebou vozík s potřebami, Hermionu, Rona a Huga, loučící s Rose a závěrečný záběr - pohled Huga, Rona, Hermiony, Harryho, Lily Luny a Ginny za Bradavickým expresem. Epilog se mi hrozně líbil a fotky jsou opravdu krásné, snad se jich objeví více. ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:priori-incantatem.sk, snitchseeker.com

Daniel, Emma and Rupert - The best ten years of our lives

5. august 2011 at 11:22 | Radusch |  Others Photos (HP)
Když jsem tuhle (animku? Blend? to je jedno :D) viděla, neodolala jsem, zkrátka jsem ji sem hned musela vložit. Mám hrozně ráda grafiku, kde se srovnává trio postupem 10-ti let. Tady můžeme vidět Dana, Emmu a Rupa nejdřív při natáčení Kamene Mudrců a pak při Londýnské premiéře filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II. Vždy mě takové věci hodně rozesmutní, ti tři jsou si skutečně hodně blízcí, je krásné vidět Dana a Rupa, jak se na premiéře objímají, jen se koukněte.....
Zdroj:tygrovkahp.blog.cz

Relikvie Smrti II pokořili 1 miliardu $!

1. august 2011 at 12:44 | Radusch |  News about HP
Žebříčky úspěšnosti jednotlivých filmových dílů z potterovské série jsou po více než devíti letech kompletně přepsány. Od tohoto víkendu máme novou absolutní jedničku. Bezkonkurenčně se jí stal závěrečný film Harry Potter a Relikvie Smrti II, který jako jediný pokořil magickou hranici 1 miliardy amerických dolarů. Vytoužený sen Warner Bros., ale i tisíců fanoušků čaroděje s jizvou na čele ve tvaru blesku se tedy nakonec stává skutečností.

Závěrečný díl bodoval hned rekordním otevíracím víkendem s tržbami 169 milionů $, což se dosud nepodařilo žádnému filmu v celé historii. A právě dnes v neskutečně krátkém čase tří víkendů dosáhl film Harry Potter a Relikvie Smrti II předběžné celosvětové tržby 1 008 460 000 amerických dolarů, což znamená, že předběhl všech svých mladších sourozenců v amerických (318,4 milionu $) i mimoamerických ziscích (690 milionů $). Dnešním dnem tedy opouští žebříček Top 10 nejziskovějších filmů všech dob pohádkově-kouzelný úvod série, aby ho na 8. místě nahradilo velkolepé epické finále. To se dnes současně stalo nejziskovějším potterovku všech dob a nejziskovějším filmem roku v celosvětových tržbách. V čistě amerických tržbách zatím ztrácí na aktuální prvních Transformerů 3 (jen) 19 milionů. Zvrátit to může už nejbližší týden.

Filmová série: Harry Potter (2001-2011)
1. Harry Potter a Relikvie Smrti II
2. Harry Potter a Kámen mudrců
3. Harry Potter a Relikvie Smrti I
4. Harry Potter a Fénixův řád
5. Harry Potter a Princ dvojí krve
6. Harry Potter a Ohnivý pohár
7. Harry Potter a Tajemná komnata
8. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Top 10 filmů všech dob k 31. 7. 2011
1. Avatar - 2,782 miliardy $ (2009)
2. Titanic - 1,843 miliardy $ (1997)
3. Pán prstenů - Návrat krále - 1,119 miliardy $ (2003)
4. Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže - 1,066 miliardy $ (2006)
5. Příběh hraček 3 - 1,063 miliardy $ (2010)
6. Piráti z Karibiku - Na vlnách podivna - 1,033 miliardy $ (2011)
7. Alenka v říši divů (3D remake) - 1,024 miliardy $ (2010)
8. Harry Potter a Relikvie Smrti II - 1,008 miliardy $ (2011)
9. Temný rytíř - 1,002 miliardy $ (2008)
10. Transformers 3 - 983 milionů $ (2011)
__________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk