July 2011

Loučení s Harrym Potterem....

30. july 2011 at 13:51 | Radusch |  News about HP
Tohle video si myslím znáte všichni, ale prostě ho sem musím dát. Jedná se o poslední den natáčení Harryho Pottera a loučení herců, kteří měli tu čest, si v kouzelných filmech zahrát. Když se na to video tak dívám, hrnou se mi slzy do očí. Tak rychle uběhlo 10 let. S Harrym jsem vyrůstala a je to pro mě těžké, že to všechno skončilo. Ale je to tak. Myslím si však, že pokud nebudeme chtít, aby kouzlo chlapce, který přežil, vyhaslo, stačí sáhnout po sedmi napínavých knihách nebo shlédnout osm skvěle zpracovaných filmů. Fanoušci zůstanou, Harry Potter se přece nestal fénoménem 21.století jen tak pro nic za nic. ;) Teď už, na začátku zmiňované, video.

Bohužel v lepší kvalitě mi to sem nejde dát, nejspíš je to zablokované uživatelem, ale nevadí, našla jsem ho aspoň v trochu horší, pro kvalitnější (a smutnější) podívanou klikněte zde.
_____________________________
Zdroj:youtube.com

Dva nové plakáty k DH II - Harry a Ron s Hermionou

29. july 2011 at 13:05 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Byly zveřejněny dva nové plakáty ze sbírky "okamžiky" k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část II. Na prvním Harry drží Dracovu i bezovou hůlku a na druhém je Ron a Hermiona,kteří se spolu objímají v sutinách hradu. Už se objevily dříve, ale jako fotky, pořízené přímo z Francie, konečně byly zveřejněny v lepší kvalitě.
imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hogwartsite.net

834 miliónů $ za 10 dní + dva nové TV spoty

27. july 2011 at 11:01 | Radusch |  News about HP
Nejnovější potterovský film s podtitulem Relikvie Smrti II pokračuje v rychlém růstu tržeb i po druhém víkendu od uvedení do desítek tisíc kin po celém světě. Americké kina do neděle vybrali na vstupném již 273,5 milionu dolarů, čímž se poslední Harry Potter zařadil mezi nejrychleji vydělávající filmy ve Spojených státech a Kanadě. Nezaostává ani zbytek světa. Mimoamerické kina hlásí tržby na úrovni 560 milionů dolarů.

Celkové zisky Relikvií Smrti II k 24. červenci jsou tedy 834 milionů amerických dolarů. Pro srovnání, Relikviím Smrti I se podařilo získat takové tržby až po měsíci a půl od uvedení do kin. V žebříčku nejziskovějších filmů všech dob tak poskočily na 27. místo, přičemž jen za 10 dní se jim podařilo překročit celkové zisky Vězně z Azkabanu (796,7 milionu $). Filmy o Harrym Potterovi si zároveň upevnili první příčku nejziskovějších filmových sérii v historii filmu: Všech osm filmů dosud celosvětově vydělalo spolu 7,2 miliardy dolarů. A to zdaleka není definitivní částka.

Po aktuálním týdnu se s jistotou očekává překročení hranice 900 milionů. Ty nejoptimističtější výhledy dokonce naznačují, že poslední Potterovka by mohla následovat příklad absolutního rekordéru - Avatara a po 17 dnech pokořit rovnou miliardu.

Warner Bros. má tedy dobrý důvod pro vydání dalších dvou čtvrt minutových televizních upoutávek. Čekají vás v pokračování.

Nové fotky z natáčení Relikvií Smrti II

25. july 2011 at 16:47 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Bylo zveřejněno mnoho zajímavých fotek z natáčení druhé části Relikvií Smrti. Můžeme toho vidět opravdu mnoho, od natáčení scény, kdy jde Harry na smrt, tajemnou komnatu, scénu Šedé dámy, dokonce i na mnoha fotkách vysmátého Alana Rickmana coby Severuse Snapea a mnoho dalšího. ;) Na natáčení musela být mnohdy velká legrace. ;D
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hogwartsite.net

Dnes slaví.......Daniel Radcliffe!

23. july 2011 at 14:28 | Radusch |  Daniel Radcliffe
Uplynul další rok a opět tady máme 23.července. Čím je zvláštní? Ničím menším než dalšími narozeninami představitele chlapce, který přežil, Daniela Radcliffea. Slaví své 22. narozeniny. Pojďme se podívat, co za uplynulý rok Daniel dokázal.

•získal několik cen (Portal Awards, The Trevor Hero Award)
•natočil film Žena v černém
•pózoval pro několik sérií fotografií
•učinil zajímavé přiznání
•účinkoval ve vánočním speciálním vydání pořadu QI Stephena Frya
•způsobil hromadný pád sáněk svým brilantním výkonem v muzikálu Jak uspět ...
•poskytl hodinový rozhovor Katie Couricové
•a nesmím zapomenout, že dotočením epilogu a premiérami obou částí Relikvií Smrti se rozloučil se svou hlavní životní úlohou

Kromě toho se rozhodl vzdát alkoholu a už osm měsíců je šťastný ve vztahu s přítelkyní, o níž prozradil jen tolik, že se poznali na natáčení Harryho Pottera a dlouho byly přáteli, až se jednou ocitli ve stádiu, kdy byli oba bez partnera a uvědomili si , že v jejich vzájemném vztahu je toho víc (jméno té šťastné dámy však nadále zůstává tajemstvím).

A co by 22-letý Daniel vzkázal svému 11-letému já?
"Vymysli si kratší podpis, nesnaž se být někým, kým nejsi, a netrap se, bude to fajn!"


a pokud chcete Danovy narozeniny něják oslavit, čirou náhodou dnes v 15:55 vysílá Nova Cinema film Prosincoví kluci (December Boys), kde ho můžeme vidět a pro ty, kteří dnes něco mají, zítra se opakuje taktéž na Nova Cinema v 10:05.
***
(Zdroj informací:priori-incantatem.sk)

Pokračování Filmových kouzel

23. july 2011 at 13:41 | Radusch |  News about HP
Ani ne před rokem jsme byli poprvé informováni o nové doprovodné knize k filmové sérii potterovek. Mezi tím se kniha Harry Potter: Filmová kouzla dostala i na pulty Českých knihkupectví, samozřejmě přeložena do češtiny, a na naše HP poličky. Pro velký úspěch a nemalé zisky se její tvůrci rozhodli přijít s pokračováním.

Druhý díl, který se bude jmenovat Harry Potter Page to Screen (Harry Potter: Ze strany na plátno, volný překlad), vyjde 25. října tohoto roku. Autoři slibují, že nám poskytne hloubkový pohled na celý proces zfilmování potterovek od Kamene mudrců až po Relikvie Smrti II. V knize najdeme i vtipné příhody ze zákulisí, nové rozhovory s herci a štábem, jakož i stovky nových, dosud neviděných fotografií a uměleckých nákresů.
imagebam.com
Předpokládaná cena v USA je 75 $ (což by vycházelo na cca 1 300KČ), její rozsah je s 540 stranami oproti Filmovým kouzlům téměř čtyřnásobný. Tušila jsem, když jsme se ve filmových kouzlech dočkali jen náhlednutí do Relikvií Smrti II, že bude nějáké pokračování. Za tu cenu to opravdu stojí, ale mít tak ty peníze :D Na vánoce bych si ji klidně pořídila, ale jak jsem tak počítala, v té době má vycházet i poslední DVD tak nwm :D
_________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Spousta stills k Relikviím Smrti II

22. july 2011 at 16:22 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Už delší dobu se objevují stále nové a nové stills k poslední potterovce, Relikviím Smrti II. Upřímně, dokud jsem neviděla film, nevyhledávala jsem žádné fotky, nechtěla jsem, aby mi něco prozradily. Teď už se na ně mohu s klidem dívat a také je sem dávat. Je jich opravdu spoustu, nehodlám vypisovat, co všechno na nich je, jednoduše se koukněte sami. ;) Přidávání new fotek mi skutečně bude chybět, snad se jich teď dočkáme v hojnějším počtu. ;D
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Nová aplikace WB - Zjisti svého patrona

20. july 2011 at 15:55 | Radusch |  News about HP
Warner Bros. zveřejnilo aplikaci, díky které si můžete zjistit, jakého patrona by jste měli, který vás "charakterizuje" ;) Mě vyšel Harryho jelen a myslím, že to odhadlo výstižně. ;) Tak směle dotoho, vyzkoušejte si to taky a pak napište ;)

APLIKACI NAJDETE NA TOMTO ODKAZU

K aplikaci bylo zveřejněno také video, které se přehrává vždy při zahájení aplikace a wallpapery zvířat, které mohou vyjít. :)


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com, youtube.com

Harry Potter a Relikvie Smrti: Part II aneb dokonalý závěr dokonalé série

17. july 2011 at 13:28 | Radusch |  My diary
Od včerejška patřím k těm truchlícím fanouškům Harryho Pottera. Je konec, poslení film od čtvrtka láme rekordy v kinech po celém světě a musím říct, že se tomu vůce nedivím. V tom filmu mi nechybělo absolutně nic. Jsem absolutně nadšená, když konec tak pořádný. Je pravda, že po slédnutí mě některé věci trochu zamrzely, ale ty zase napravily přidané a upravené scény. Takže jsem nadmíru spokojená :) Ve filmu nechyběl, jak správný potterovský humor, tak romantické scény, akce a emoce. I když těch tam mohlo být trochu víc, přeci jen, je to poslední díl a dost lidí tam zemřelo, ale nevadí, nevadí. :) Herci položili opravdu dokonalé výkony, Dan naposledy Harryho ztvárnil skvěle, to samé platí pro Emmu a Rupa. Především smekám před Alanem coby Severusem Snapeem a Maggie Smith, naší profesorkou McGonagalovou. Teď se dostávám k popisování filmu, které budou obohaceny mými názory, tak snad si to někdo přečtete, ale upozorňuji ty, kteří na filmu ještě nebyli, pod perexem na vás čeká velký SPOILER! :)

Every life once ends - Part III (Sbohem...)

15. july 2011 at 14:17 | Radusch |  Povídky
Konečně jsem se dostala k zveřejnění poslední části povídky Every life once ends. Upřímně, nečekejte žádný happyend. :D Není ani tak dlouhá, koneckonců, je to jen ukončení. Tak se pusťte do čtení a směle kritizujte :D

Design č.11 - It All Ends (Deathly Hallows, Part II)

13. july 2011 at 22:40 | Radusch |  Designes
Takže, už bylo načase změnit kabátek blogu, nakonec jsem si u nikoho neobjednávala a opět zkusila něco vyrobit sama a výsledek můžete posoudit. Upřímně, jsem docela spokojená, moc designy neumím, ale snažím se a i snaha se cení. Téma je myslím jasné, film Harry Potter a Relikvie Smrti II, který úderem dnešní půlnoci vstupuje na plátna českých kin. Hrozně moc se těším, až na něj půjdu, už v sobotu :D Zatím si opakuji všechny předešlé díly, jeden den, jeden film a vyjde mi to přesně, v pátek první část Relikvií :D No, konec řečí, snad se vám design aspoň trochu líbí, pokud ne, tak smůla :DD
Název: It All Ends (Deathly Hallows, Part II)
Barvy: černá, zelená
Spokojenost (1-10) : 9 bodů

Nové Feauturette video - Shrnutí všech osmi filmů

10. july 2011 at 15:47 | Radusch |  Videa HP
Warner Bros. zveřejnilo nové feauturette, které shrnuje všechny natočené filmy o Harrym Potterovi od začátku, kdy Harry dostal dopis do Bradavic, až po konečnou bitvu mezi ním "chlapcem, který zůstal naživu", a Voldemortem.
Zdroj:snitchseeker.com

"Je to monumentální biograf!" rozplývá se tisk nad posledním Potterem

10. july 2011 at 11:32 | Radusch |  News about HP
Recenze filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2, posledního z celé série, měly vyjít až v pátek ráno. Novináři to ovšem nevydrželi a se svými dojmy se v britském tisku chlubili již v týdnu. "Je s přehledem nejlepším filmem z celé série o čarodějnickém učni," tvrdí Daniel "Potter" Radcliffe a média se s ním shodují. Film v režii Davida Yatese uzavírá ságu deset let poté, co byl natočen její první film, a čtyři roky poté, co vyšel poslední knižní díl čarodějnické série J. K. Rowlingové. Je to první snímek v sérii, který byl natočen také ve 3D.

I když studio Warner Brothers uvalilo embargo na novinářské recenze do pátečního rána, britské listy si s tím hlavu nedělaly a první kritiky otiskly už ve středu. Ale studio to bezpochyby přežije, protože jsou zatím veskrze kladné. Poslední Potter

Světová premiéra Relikvií Smrti II v Londýně - photos

8. july 2011 at 12:57 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Jistě nikomu neuniklo, že se včera konala poslední světová premiéra Harryho Pottera s podtitulem Relikvie Smrti II. Myslím si, že mnoho z vás tuto slavnostní událost sledovalo online na internetu, když už jste nemohli být v Londýně. Na Trafalgar Square v Londýně byl roztáhnut červený koberec, na němž se procházely nejen potterovské celebrity. Bylo to opravdu skvělé sledovat, sice jsem viděla jen jejich příjezd, protože to bylo moc dlouhé ale i tak. Nejvíce mi asi pil krev Dan, který nás doslova napínal do poslední minuty a když se konečně ukázal, od ucha k uchu se usmíval :D Emma měla naprosto dokonalé šaty, stejně tak i Evanna, Clemence, naše queen Joanne Rowlingová, i Bonnie to slušelo :) Svým image mě dostala také Helenka B. Carter, Natalia Tena a Helen McCrory. Všihni byli úžasní, také klukům to velice seklo, dvojčatům Phelpsovým, Matovi Lewisovi, Rupovi i vysmátému Danovi ;) Taky nesmím opomenout sexy muže Jasona Isaacsa, Alana Rickmana a mnoho dalších. Když to tak píšu, je mi hrozně smutno, když vím, že je to vlastně naposledy. No, nebudeme smutnit, ještě bude několik premiér a ani né za týden i ta naše ;) Tak si to naposledy pořádně užijme. Teď už fotky z premiéry.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:oclumencia.com.br, snitchseeker.com

Harry Potter Friday Parody by The Hillywood Show

6. july 2011 at 14:11 | Radusch |  Videa HP
Jaký máte vztah k parodiím oblíbených filmů? Já tedy né zrovna kladný, i když se kolikrát dobře pobavím, mnoho z nich jsou vulgární a některé až trapné. To ovšem neplatí pro tuto skvělou parodii, kterou jsem nedávno našla. Říká vám něco název The Hillywood show? Pokud ano, tak dobře, pokud ne, nevadí. The Hillywood show natáčí parodie k různým kinohitům například Piráti z Karibiku, Twilight sága a samozřejmě i došlo na Harryho Pottera. Tahle parodie si mě získala hlavně svým vtipem, který neuráží a skvělým hudebním doprovodem, song, který "Harry" zpívá je nakažlivý :D Opravdu poklona, obě hlavní dívky, Hilly a Hannah které v parodiích účinkují jsou fakt eso, hlavně ta, která hraje Harryho, v některých scénách opravdu vypadá jako kluk. ;) Doporučuji se kouknout!
Zdroj:youtube.com

Harry Potter | Marchin On

3. july 2011 at 16:25 | Radusch |  Videa HP
Na youtube jsem našla další video, které patří do skupiny "opravdu úžasně zpracovaných". Byly použity scény ze všech potterovských filmů, včetně posledních Relikvií Smrti II. Jako doprovod je výborný song od One Republic - Marchin On. Doporučuji video shlédnout, je skvělé. :)
Zdroj:youtube.com

DISKUZE: Co vy a potterovské finále?

1. july 2011 at 13:42 | Radusch |  My diary
Docela mě zajímá, jak jste na tom vy ostatní s posledním potterovským filmem - Harry Potter a Relikvie Smrti: Část II, který už za pár dní vstupuje na plátna kin. Já už mám na něj rezervované lístky, pojedu s kámoškou do Cinestaru v Ostravě 16. července, tedy dva dny po premiéře na 3D promítání, náš čas je 13:45 ;) Na půlnoční premiéru se mi nechce, protože si chci film užít a já jsem hrozný spáč a nedám dopustit na minimálně 8 hodin spánku, hlavně teď o prázdninách. ;D Ale je mi jasné, že někdo z vás na ni určitě půjde, tak bych byla ráda, kdyby jste hlásli v anketě, popřípadě napsali koment, kdy se na potterovské finále chystáte a či chcete jít na 2D nebo 3D promítání, v originále nebo s dabingem.

PS: Pořád sleduji tento sál, zajímá mě, kdy bude kompletně zarezervovaný. :D Budeme v řadě G uprostřed (sedadla 12/13) a lístek stojí 179Kč takže musím u mamky zažebrat :D Když už je to naposledy, tak co bych pro to neudělala :)
imagebam.com

Tak pište a hlasujte...