June 2011

Události nejbližších dvou dní aneb konec ZŠ...

29. june 2011 at 10:08 | Radusch |  My diary
V prvé řadě se chci omluvit, že kapku zanedbávám Aff, včera nám vypadl net, takže jsem se nezmohla vůbec na nic. A teď k nadpisu, neboli, proč v nejbližších dnech tady nic nepřibude a ani Aff obíhat nebudu. Končí školní rok, ale pro mě je to něco víc, končím s celou ZŠ a přecházím na střední, takže první éra života splněna :D Dnes máme rozlučku v jídelně s učitely a dalšími hosty, takže společenské oblečení podmínka :D :D Haha ;D Pomáhala jsem kámoškám s proslovem a modlím se, ať se nerozbrečím, i když i to mě možná čeká, když né dneska tak zítra stopro, protože to se loučíme s druhým stupněm, budeme hrát nachystané scénky a zpívat písničky na rozloučení (vybrali jsme songy od BonJovi - It´s my life a Pribeh nekončí z minulého roku superstar) Prostě sranda, odchází pár lidí a hold musíme nachystat pořádnou party :D Poté dostanem (pro mě zas nudné) vízo, jelikož se musím pochlubit, budu mít jen jednu dvojiku :D zase z chemie :D Pořádná party ale bude až po tom rozloučení se školou, celá třída se sejdem na zahradě u kámošek a budem se bavit :D (možná i na chlast dojde, ale co, patří to k tomu takže trocha neuškodí :D) A pak konečně začnou prázdniny, nemůžu se dočkat, hlavně do kina na Harryho.

Takže už teď vám přeji krásné prázdniny a držím palečky, ať máte co nejlepší vízo :) Ozvu se hned prvního a budu přidávat články a obíhat, jak to má být :)
Your Radusch

Nové postery a bannery k Relikviím Smrti II

27. june 2011 at 17:36 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Jelikož je poslední potterovka už za dveřmi, není se čemu divit, že se objevují stále nové postery a bannery. Chvíli jsem si počkala, než se jich zveřejní více, abych je tady mohla dát všechny najednou, tak tady jsou. Níže můžete vidět rozšířené Theatrical plakáty v čele s Harrym a Voldemortem, dále čtyři nové plakáty s Voldemortem, Harrym, Hermionou a Ronem a tři bannery: tria na drakovi, který chrlí oheň přímo u Gringottových, Severuse Snapea a konečně jsme se dočkali něčeho s Ginny Weasleyovou. Všechny jsou opravdu skvělé :)
Zdroj:hogwartsite.net, priori-incantatem.sk

Ukázky ze soundtracku k Relikviím Smrti II

24. june 2011 at 15:07 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Konečně jsme se dočkali prvních ukázek práce Alexandra Desplata, soundtracku k poslední potterovce - Harry Potter a Relikvie Smrti: část II. Konkrétně si můžeme poslechnout prvních 30 sekund z každé skladby. Musím říct, že jsem opět nadšená, opravdu se mi ukázky dobře poslouchají, už se těším až soundtrack bude ke stažení a jsem zvědavá, jak bude znít ve filmu. Ukázky i seznam skladeb hledejte níže. ;)


Účel stránky Pottermore.com odhalen!

24. june 2011 at 8:49 | Radusch |  News about HP
Jistě jste slyšeli o záhadném odpočítávání stránky Pottermore.com. Na Youtube se hned pak objevil záhadný kanál s odpočítavadlem, který hlásal "Sovy se slétly - zjistěte, proč už brzy!" A taky že jsme zjistili, po dokončení odpočítávání se objevilo video, ve kterém Jo Rowlingová sama vysvětluje podstatu stránky. Jedná se vlastně o fanouškovský web, kde budeme moct vytvářet vlastní příběhy a ponořit se do světa čar a kouzel, i když už filmy končí. Joanne také chystá 18000 slov s nezveřejněnými věcmi o různých postavách, Bradavických kolejích a jistě to není vše. Video i s překladem najdete níže.

The Pretty Reckless - My favourite songs

22. june 2011 at 15:10 | Radusch |  Music
Upřímně nevím, zda všichni tuto skupinu znáte, přesto ji sem dám, jelikož jejich písničky miluji. Tedy spíš hlas úžasné zpěvačky a herečky Taylor Momsen a jsem si jistá, že nejsem sama. Mnoho jejich písniček naprosto zbožňuji, není den, kdy bych si alespoň jednu neposlechla. Taky tomu přispívá to, že songy jsou mého oblíbeného rockového žánru. O několik z nich se s vámi podělím, nebudu tady dávat všechny mé oblíbené, protože bych sem musela dát všechny :D

Make Me Wanna Die

Just Tonight

Miss Nothing

Light Me Up

Nothing left to lose

Zombie

Far From Never

Konec Harryho Pottera? Rowlingová možná mění názor!

20. june 2011 at 15:20 | Radusch |  News about HP
Do sálů našich kin za měsíc přijde druhá část posledního filmu na téma knihy o kouzelníkovi Harry Potterovi. Co to znamená pro nás čtenáře? Je to úplný konec Harryho Pottera? Všechny díly knihy už jsou za námi a do konce roku tomu tak bude i s filmy. Nebo ne?
Autorka J. K. Rowling nedávno spustila svou webovou stránku, Pottermore.com (v překladu VícePottera) Možná to vypadá jenom jako stránka pro věčné fanoušky Harryho, ale co když je ale za tím něco víc? Účel založení webového portálu je zatím nejasný.

"Sovy se zvědavě slétávají," objevilo se na Twitteru stránky. "Už brzy zjistíte proč."

Média se samozřejmě okamžitě snažila zjistit co rébus znamená. Harry Potter vrací úder? Mluvčí Rowlingové řekl jen jedno. Že nic neřekne. Zmínil se jenom, že zpráva z Twitteru nemá nic společného s filmem, který vejde 14. července do kin. "Nic víc vám vážně neřekneme." dodal mluvčí. Zajímavé je, že ochranná známka pro Pottermore.com byla vydána v červenci 2009, což je dva roky poté, co Rowlingová dopsala svou poslední knihu.

Jsem skutečně zvědavá, co z toho nakonec vzejde, stránka má zajímavý design a když na něj kliknete, odkáže vás to na odpočítávání této události na youtube. Už za 2 dny zjistíme, co to znamená. Jsem zvědavá, co myslíte vy, že to bude? ;)
_________________________
Zdroj:osobnosti.cz

Every life once ends - Part II (Zjevení)

17. june 2011 at 15:49 | Radusch |  Povídky
Vím, že jsem slíbila pokračování povídky dřív, proto se moc omlouvám, že jste se ho ještě nedočkali, opravdu jsem neměla moc času, teď už vše snad bude jak má. K minulé kapitole mě moc potěšily chvály, za ně vám moc děkuji a doufám, že vás nezklamu pokračováním. (I když to neslibuji, protože jsem chtěla napsat něco originálního) Jen chci podotknout, že vše skončí třetí částí, tak snad nevadí, že jsem to takhle rozdělila. ;)

Teď k ději, mnoho z vás hádalo, že se vše Hermioně jen zdá, víceméně máte pravdu, ale né v Bradavicích a rozhodně není vše jak má. ;) Vlastně navazuji vlastní fantazií na bitvu o Bradavice, kdyby se stala přesně opačná věc. Jen chci vše urovnat na pravou míru, tak koho zajímá, o co vlastně jde, pokračujte pod perexem ;)

Finální trailer k Relikvím Smrti II + poster a banner

17. june 2011 at 15:29 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Jsem opravdu hodně a mile překvapená, kolik materiálů se před očekávanou premiérou poslední potterovky objevuje. Dnes po půlnoci spatřilo světlo světa ten jediný poslední trailer na potterovskou ságu. A musím říci, že mi vzal dech, je dokonalý, perfektní....Trailer je jedinečnou ochutnávkou nových záběrů k poslednímu filmu. Provede nás nejen závěrem, ale vlastně celou sérií, začíná totiž slovy Lily Potterové adresované malému Harrymu, doma v Godrikově Dole, přímluvou, která se odehrála téměř 17 let před bitvou o Bradavice ... Vše skončí tam, kde to začalo.
Překlad:
Lily: Harry, buď v bezpečí. Buď silný.
KAŽDÝ OKAMŽIK, který přežil
Voldemort: Harry Potter.
Vedl k tomuto
Voldemort: Bojoval jsi statečně.
Harry (dýchání)
Voldemort: Nyní se přidej ke mně (Harry) a čel svému osudu.
Snape: Udržovali jste ho naživu, aby mohl zemřít ve správnou chvíli.
Voldemort: Přiveďte ho ke mně.
Harry: Pojďme zjistit, kde je!
Ron: Pokud ho najdeme, můžeme to skončit.
Ron: Skočme!
Harry: Teď!
14. ČERVENCE
McGonagallová: Bradavice jsou ohroženy!
Voldemort (smích)
McGonagallová: Obsaďte hranice školního areálu. Ochraňujte nás!
To skončí TAM
Harry: Musím jít zpět, že?
Aberforth: Je to sebevražedná mise.
KDE TO ZAČALO
Voldemort (výkřik)
Voldemort: Chlapec, který přežil. Pojď zemřít.
Harry: Řekněte jim, jak se to stalo v tu noc. Jak jste se mu podívali do očí. Muži, který vám věřil. A zabil jste ho.
Voldemort (výkřik)
Harry: Nikdy jsem nechtěl, aby kdokoliv z vás kvůli mně zemřel. Zůstanete se mnou?
Lily: Vždy.
Sirius: Až do konce.
Ginny: Neeeee!
Pan Weasley: Harry!
Harry: Tak pojď, Tome. Ukončíme to, jak jsme to začali. Spolu!
Voldemort (výkřik)
ZÁVĚREČNÝ SOUBOJ
JE ZDE
Voldemort: Jen já mohu žít navěky.
Voldemort (výkřik)
HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI II
Dokončete cestu V 3D

Harry Potter a Relikvie Smrti II - hlavní plakát

14. june 2011 at 12:24 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Filmový magazín Entertainment Weekly zveřejnil na své stránce nový oficiální plakát k Relikviím Smrti II. Dominují mu tři ústřední postavy; Harry se svými nejlepšími přáteli Hermionou a Ronem, za nimi se nacházejí studenti, část profesorů a několik známých postav, které ve filmu nasadí své životy v bitvě o Bradavice, nacházející se na plakátě za nimi. Nechybí slogan filmu Všechno končí, datum uvedení filmu do britských a amerických kin a sprška červených jisker.
imagebam.com
Zdroj:priori-incantatem.sk

Délka poslední potterovky + nové fotky

13. june 2011 at 16:09 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Dnes byla prostřednictvím webové stránky australského IMAX zveřejněna oficiální délka Relikvií Smrti II - 125 minut, čili 2 hodiny a 5 minut. Film se tak oficiálně stává nejkratší potterovkou, o čem se mluvilo již od testovacího promítání na začátku dubna.

Pro připomenutí, předešlé díly měly tyto délky:
- Kámen mudrců: 152 minut
- Tajemná komnata: 161 minut
- Vězeň z Azkabanu: 141 minut
- Ohnivý pohár: 157 minut
- Fénixův řád: 138 minut
- Poloviční Princ: 153 minut
- Relikvie Smrti I: 146 minut
- Relikvie Smrti II: 125 minut

Je to docela škoda, že bude tak krátký, ale víceméně mi to ani nevadí. Díl bude v 3D a navíc, v něm bude obrovská bitva, která nás jistě mnohým překvapí. Tak uvidíme, co pro nás filmaři připravili.


Další tři bannery k Relikviím Smrti II

12. june 2011 at 12:36 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Byly zveřejněny tři další bannery k poslednímu dílu Harryho Pottera. Na prvním můžeme vidět trio, jak se snaží udržet na letícím drakovi, na druhém bitvu dobra a zla a třetí zobrazuje Pána zla Lorda Voldemorta. Všechny dosud zveřejněné bannery a postery vypadají skvěle, jistě nás v červenci čeká skvělá podívaná ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:oclumencia.com.br

Nové bannery k Relikviím Smrti II + první kino-plakát

9. june 2011 at 18:34 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Nově byly zveřejněny úžasné akční bannery k druhé části Relikvií Smrti. Společným rysem těchto bannerů je bojové postavení postavy, logo HP7 Part 2, nápis It all ends (Vše končí) a datum uvedení filmu na britsko-americký trh - 15. červenec, spolu s logem Yahoo Movies v dolní části banneru. Jednotlivé bannery se pak mírně liší pozadím, na kterém postava "bojuje". Na bannerech můžeme vidět Harryho, Rona, Hermionu, Nevilla, Freda a George, Griphooka, profesorku McGonagallovou, Snapea, Voldemorta, Draca Malfoye a Belatrix Lestrange. Všechny jsou skvělé.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Kromě toho se na internetu objevil i první obrovský kartonový kino-plakát.
imagebam.com
Zdroj:priori-incantatem.sk

Klip představený na MTV Movie Awards

7. june 2011 at 11:13 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Vím, že jsem si řekla, že se na další nové záběry nepodívám, ale u tohohle jsem prostě neodolala. Emma Watson před pár hodinami na předávání letošních MTV Movie Awards uvedla v premiéře nový klip k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II .Jeho úvodní část tvoří vůbec první nezostřihaná ukázka z posledního potterovského dílu, kde Harry přichází za Voldemortem do Zapovězeného lesa. Klip dále doplňují záběry, které se objevily už v předchozích spotech.
Překlad:
Dolohov: Není po něm ani stopy, můj pane!
Voldemort: Myslel jsem si, že přijde.
Hagrid: Harry?! Ne!
Voldemort: Harry Potter. Chlapec, který přežil. Pojď zemřít! Avada Kedavra!
----------------------------------------------------------------------
Ron: Můžeme to ukončit
Voldemort: Jen já můžu žít věčně.
Oliver Wood: Pojďte!
Harry: Tak pojď Tome, ukončíme to tak jak jsme to začali. Spolu!
Ginny: Ne!
HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI 2
_______________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Nové promofotky tria k Fénixovu řádu

6. june 2011 at 13:55 | Radusch |  Harry Potter a Fénixův řád
Řekla jsem si, že už tady moc těch nových fotek, krom těch z Relikvií dávat nebudu, ale tyhle mě přemluvily. Jedná se o proma našeho tria, tedy Harryho, Rona a Hermiony k pátému dílu, s podtitulem Fénixův řád. Moc se mi líbí, opravdu přátelé na život a na smrt. Celkově ten film mám moc ráda, i když u něj filmaři byli asi nejméně věrní knize.:)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:oclumencia.com.br

Tři charakterové postery k Relikviím Smrti II - Draco, Severus a Belatrix + new foto z DH II

3. june 2011 at 12:05 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Konečně trochu volna. Dneska jsme bohužel dost blbě načasovaně, když máme pracovat na absolvákách, dostali ředitelské volno, ale newa mno. Aspoň si můžu odpočinout, práce vypadá opravdu dobře, jsem zvědavá, jak nám ji ohodnotí :D Jinak, jak jsem slíbila tak plním, zveřejňuji společně tři charakterové postery k druhé části Relikvií Smrti. Jsou na nich vyobrazeni Draco Malfoy, Severus Snape a Belatrix Lestrange. Jako všechny, i ty se moc povedly. Podle informací už žádné jiné charakterové plakáty nebudou, tak snad se brzy dočkáme společných. ;)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Také byla zveřejněna nová fotka z filmu, na níž můžeme vidět Billa a Fleur ve svém lasturovém domečku. Povedená ;)
imagebam.com
Zdroj:priori-incantatem.sk

I saw Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

1. june 2011 at 16:36 | Radusch |  My diary
Vím, že jsem psala, že dokud nedokončím absolváky, tak se neozvu, ale naštěstí jsem teď chytila trochu času a tak vám chci napsat mé pocity z včerejšího kina, byla jsem konečně na čtvrtém dílu Pirátů z Karibiku: Na vlnách podivna. Musím říct, že jsem nadšená, nevím, jaký je názor ostatních, ale mě se tento díl líbil snad nejvíce. Je pravda, že jsem se bála, aby to po třetím díle mělo ještě nějákou tu úroveň, ale v kině mi došlo, že obavy byly zbytečné. Ani mi tam moc nechyběli Orlando a Keira (Will Turner a Elizabeth), přeci jen jejich příběhy třetím dílem skončily. Naopak mě příjemně překvapila Penelopé v roli pirátky Angeliky. Zahrála ji opravdu skvěle, stejně jako všichni ostatní herci Barbossa, Černovous a o úžasném Jackovi ani samozřejmě nemluvím, on je kapitola sama o sobě, jako vždy vtipný, vynálézavý a "romantický" :D Moc se mi líbila zápletka mezi ním a Angelikou, hlavně konec byl skvělý, jak jí nechal samotnou na ostrově a zmizel :D Prostě super.

Velmi jsem se těšila na nové přírůstky, hlavně na zombies a mořské panny, které mě opravdu okouzlily a chvílemi až děsily. Scéna, kdy je piráti loví je úžasná. Jednoduše, tento film se mi moc líbil, opravdu jsem se pobavila a náramně si ho užila. (U Johnnyho to ani jinak nejde ;)

Trailer s CZ titulky: