March 2011

Harry Potter a Relikvie Smrti II - nejočekávanější film podle IMDb

31. march 2011 at 14:20 | Radusch |  News about HP
Portál Mezinárodní filmové databáze (IMDb) sestavil nedávno žebříček 52. nejočekávanějších filmů roku 2011. Mezi to nejlepší, na co se letos filmoví příznivci v kinech těší patří i poslední Potterovka Harry Potter a Relikvie Smrti II. V pořadí osmý filmový díl celosvětově úspěšné a populární kouzelnické série se v tomto žebříčku umístil hned na prvním místě, přičemž předběhl i letošní rivaly Piráty z Karibiku 4 - V neznámých vodách, remake Tří mušketýrů, Transformers 3, Twilight ságu - Rozbřesk I i pokračování animáků Kung Fu Panda a Auta.

Důvodem obrovských očekávání není jen připravované 3D zpracování, které bude podle Warnerů na vysoké úrovni, ale především skutečnost, že se jedná o velkolepé finále, ke kterému směřovalo všech sedm předchozích filmů.

Celký žebříček najdete na tomto odkazu.
__________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Nové video ze zákulisí - žihadlové kouzlo

31. march 2011 at 14:16 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Fanoušci Harryho Pottera v rámci hry Harry Potter: Pátrání nasbírali další dva miliony bodů a odemkli nový pohled do zákulisí výroby posledních potterovek. Nové video představuje proces vytvoření žihadlového zaklínadla (kterým Hermiona zdeformovala Harryho tvář na konci útěku před lapači) a jeho přenesení na filmová plátna. Tvůrci zároveň vysvětlují nejen samotný postup, ale i to, proč právě tato proměna byla mimořádně náročná.

PŘEKLAD:
Tímto se dostáváme k tomu, co nazýváme žihadlové zaklínadlo. Chvíli vydržte, uvidíme, co se s ním stalo. V stručnosti, Hermiona se velmi, velmi rychle rozhodla, že jediný způsob, jak Harryho zachránit před touto bandou lapačů, je zamaskovat ho. A jediná věc, která ji v tom zlomku sekundy napadne, je toto žihadlové zaklínadlo, které mu v podstatě znetvořil tvář. My jsme s tím měli takový problém: Museli jsme ho zamaskovat dost na to, aby nám diváci uvěřili, že ho záporáci, lapači, nepoznají. Ale zároveň jsme museli uchovat samotného Dana. V těchto okamžicích podává velmi intenzivní herecký výkon. Věděl jsem tedy, že nesmím vytvořit masku, která by ho znetvořila příliš. Při takovém výběru je velmi náročná a zároveň tenká hranice. Teď jsme nevyužívaly líčení na to, abychom vytvořili nějakého magického fantazijního tvora, nějaké monstrum. V takovém případě máte široké pole působnosti, prošla by vám i vražda. Pokud však děláte něco takové, musí to vypadat přirozeně. Následky zaklínadla by měly připomínat skutečný zdravotní problém. V aplikaci make-upu, v tom, jak se v něm herec cítí, a jak se hýbe spolu s jeho mimikou, nesmí být nic umělé, nepřirozené, předstírané. Musí to vypadat lidsky. A tak jsme experimentovali a dělali jsme hrozně hodně zkoušek. Zde například můžete vidět první stádia (1:23). Jediné viditelné části Dana Radcliffa, které jsou skutečně jeho, jsou uši, krk a levé víčko. Zbytek je kompletní imitace. Použili jsme průhlednou silikonovou "kůži", kterou jsme umělecky upravili tak, aby korespondovala s jeho tváří. Neboť tou dobou byly už nějakou chvíli na útěku, má strniště. Takže jsme do imitace tváře museli vkomponovat strniště. Jednotlivé chloupky jsme sázeli po jednom - a na každý natáčecí den jsme vyráběli novou masku. Natáčení takových scén trvá mnoho dní, takže tým lidí strávil moře času výrobou nespočetného počtu kopií téže tváře pro jeden záběr.
_____________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Fotky DVD menu a klip

30. march 2011 at 15:47 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
V těchto dnech se na internetu objevily první náhledy interaktivního menu, které najdeme na připravovaném DVD Harry Potter a Relikvie Smrti I. Jde o potterovské menu, které má dosud nejjednodušší grafiku, navíc bohužel bez jakéhokoli kreativního nápadu. Úvodní intro tvoří obrázek prchajícího tria známý z plakátů, billboardů, wallpaperů, ale i obalu na Blu-ray disk. Při volbě scén najdeme jako pozadí symbol Relikvií Smrti a nakonec volbu jazyků dotváří obrázek Ronově obličeje s pozadím zachytávajícím chladící věže.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Česká společnost Magic Box, která zajišťuje distribuci DVD a BD s filmovými potterovkami také představila klip k připravovanému dubnovému vydání Relikvií Smrti I. Prohlédnout si jej můžete níže.
Zdroj:priori-incantatem.sk

První oficiální plakát k druhé části Relikvií Smrti

29. march 2011 at 15:43 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Konečně jsme se dočkali prvního oficiálního plakátu k druhé části Relikvií Smrti. A musím říct, že mě opravdu překvapil, je úžasný, tajemný, skvělý, tak, jak to má být. Poster je laděn v typických potterovských plakátových barvách a pokračováním linie posterů z předchozího filmu, do modrozelenočerných barev. Jsou na něm tváře dvou klíčových postav, tady Harryho a Voldemorta, obě zakrvácené. Mezi nimi se nachází klíčová věc děje a to bezová hůlka. K motivu krve na pozadí přibyly motivy ohně, kouře a ruin. Ústředním mottem posteru je nápis Vše skončí 15. července. (U nás 14.července)
imagebam.com
Zdroj:priori-incantatem.sk

Nové fotky z Relikvií Smrti I - Harry a Ginny

29. march 2011 at 15:33 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Bylo zveřejněno pět nových fotek z první části Relikvií Smrti, tentokrát zobrazují Harryho a Ginny Weasleyovou. Na jedné fotce Ginny sedí na svatbě vedle Rona, další jsou pak z krásné líbací scény. Všechny jsou opravdu skvělé.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com

Nový bonus z DVD HP7 I - Alastor Moody

29. march 2011 at 15:12 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Součástí bonusů DVD Harry Potter a Relikvie Smrti I bude i video z tvorby postavy Alastora 'Pošuka' Moodyho, kterého od Ohnivém poháru ztvárňuje herec Brendan Gleeson. Na videu máte možnost vidět zkoušku více typů make-upu, který pro tuto postavu maskéři zkoušeli, dokud nevybrali tu nejzjizvenější podobu váženého bystrozora. Mimochodem, věděli jste, že během natáčení Moodyho oko ovládali ze zákulisí dálkovým ovládáním?
Zdroj:priori-incantatem.sk, youtube.com

Design č.9 - Harry & Ginny Love

28. march 2011 at 14:07 | Radusch |  Designes
Po více než měsíci je tady opět nový design, jehož výrobcem je mé Aff Denda, která byla tak laskavá a ztrácela s ním čas a musím říct, že se jí opravdu povedl. Nejdříve měl být spíš v jarních barvách, ale ty se k fotkám nehodili, takže jsem Deni nechala volnou ruku. Téma dessu je tentokrát můj nejoblíbenější Potterovský pár, Harry a Ginny. Takže tímto chci Deni moc poděkovat, udělala mi velkou radost! :)

Název: Harry & Ginny Love
Barvy: modrá, zelená, černá
Spokojenost (1-10) : 10 bodů

PS:Pokud tady dnes nic jiného nepřibyde, tak se omlouvám, máme ve škole dost velký nával, musím udělat referát, takže nic příjemného, jistě to mnozí z vás znáte.

Nové fotky k Relikviím Smrti I + erb Bradavic

27. march 2011 at 13:50 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Stránka Oclumencia nedávno zveřejnila dvě nové fotky z první části Relikvií Smrti. Obě pocházejí ze scény v Malfoy Manor, na první můžeme vidět Fenrira Šedohřbeta, jak ho trestá Belatrix a na druhé Hermionu Grangerovou, jak jí Bella drží u krku dýku. Obě jsou skvělé.
imagebam.com imagebam.com

Mimojiné jsem našla velmi zajímavou fotku Bradavického erbu. Zatím však není potvrzeno, zda se jedná o záběr ze závěrečného filmu nebo tvorbu nějákého fanouška. Ať je to tak či tak, foto je vážně zajímavé.
imagebam.com
Zdroj:hogwartsite.net, oclumencia.com.br

Nová fotka z Relikvií Smrti II - Harry po bitvě + fotka z natáčení první části

26. march 2011 at 12:03 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Byla zveřejněna naprosto úžasná fotka z druhé části Relikvií Smrti. Je na ni zobrazen Harry, jak odchází z Bradavického nádvoří pravděpodobně od mrtvého Voldemorta, v ruce drží bezovou a svou (spíš Malfoyovou, nebo jak bylo řečeno, Harryho se rozlomila) hůlku. Také jsem u svého Aff snapeové našla tu samou fotku už se speciálními efekty, zdá se že je z nějákého videa, či možná z traileru, na který my fanoušci tak netrpělivě čekáme. Oba náhledy najdete níže.
imagebam.com imagebam.com

Také byla zveřejněna nová fotka z natáčení Relikvií Smrti I., kde můžeme vidět, jak Hermiona objímá Harryho před doupětem. Fotka pochází z natáčení scény sedm Potterů, přesněji, když Ron mění zpět svou podobu. Tudíž je ve scéně Dan přetvořen na měnícího Rona.
imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com, snapeova.blog.cz, yourunichase.tumblr.com

Deathly Hallows: Part I - First Deleted scene (Petunie and Harry)

25. march 2011 at 14:36 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Konečně, miluju vystříhnuté scény z filmů. I když je škoda, že kolikrát ty nejlepší jednoduše vynechají. Byla zveřejněna první deleted scene z první části Relikvií Smrti. Ve videu je ukázána kratičké upřímná chvilka mezi Harrym a tetou Petunií, která předcházela odchodu Dursleyových ze Zobí silnice v úvodních chvílích filmu.
PŘEKLAD
Petunie: Žila jsem v tomto domě dvacet let. A teď se ode mne očekává, že odejdu během jediné noci.
Harry: Mučili by vás. Pokud si budou myslet, že víte, kam jdu​​, nezastaví se při ničem.
Petunie: Myslíš si, že nevím, čeho jsou schopni? Víš, té noci v Godrickově Dole nezemřela jen tvoje máma. Já jsem přišla o sestru.
________________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Concepty a fotky z HP7 I. - Sedm Potterů

24. march 2011 at 17:27 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Warner Bros zveřejnilo na webu ' Harry Potter:the Quest nejnovější exkluzivní odměnu pro HP fanoušky. Fanouškovská základna dosáhla hranici šesti milionů bodů a jako odměnu jsme dostali bližší pohled na rozloučku se Zobí ulici. Máme k dispozici kreslený návrh původní představy Fénixova řádu a Harryho kamarádů na Zobí ulici, koncepční návrh odjezdu sedmi Potterů. Na tomto záběru můžete vidět stejnou scénu (ačkoli z trochu jiného úhlu) s reálnými herci během natáčení a výslednou podobu, tak jak si ji pamatujeme z filmu.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:priori-incantatem.sk

Dva nové bonusy z DVD/BD HP7 I - Mozkomorové a Sedm Potterů

23. march 2011 at 16:11 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Do vydání filmu Harry Potter a Relikvie Smrti I na DVD / BD zůstávají necelé čtyři týdny, a stále častěji se na netu objevují záběry z připravovaných bonusů. Po bohaté středeční nadílce tu máme další dva - Jason Isaacs připomíná vývin mozkomorů a David Barron představuje bližší pohled do zákulisí natáčení scény sedmi Potterů.

MOZKOMOROVÉ

Nominace na MTV Movie Awards 2011

23. march 2011 at 16:00 | Radusch |  News about HP
Celosvětově známá hudební televize MTV připravuje i pro tento rok předávání filmových cen MTV (MTV Movie Awards 2011). Narozdíl od Oscara, o vítězích těchto cen nerozhoduje Filmová akademie, ale fanoušci, kteří mohou přímo hlásit za svého favorita v každé z nominačních kategorii. Včera byl zveřejněn širší okruh nominaci, ve kterých se o naší přízeň uchází loňský kinohit Harry Potter a Relikvie Smrti I. Ve hře je zatím 8 nominaci v 6 kategoriích.

Hlasovat můžete prostřednictvím odkazů, které najdete níže.

V kategorii NEJLEPŠÍ FILM za Harry Potter a Relikvie Smrti I. Hlasovat můžete ZDE. (V této kategorii jsou mimojiné nominováni i další úspěšné filmy, jako jsou Počátek nebo Černá labuť)

V kategorii NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON za Daniela Radcliffea (Harry Potter) a Ruperta Grinta (Ron Weasley) ve filmu Harry Potter a Relikvie Smrti I. Hlasovat můžete ZDE.

V kategorii NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON za Emmu Watson (Hermiona Grangerová) ve filmu Harry Potter a Relikvie Smrti I. Hlasovat můžete ZDE.

V kategorii NEJLEPŠÍ POLIBEK za Emmu Watson a Daniela Radcliffe za polibek Hermiony a Harryho z viteálu, který následně zničil Ron, ve filmu Harry Potter a Relikvie Smrti I. Hlasovat můžete ZDE.

V kategorii NEJLEPŠÍ SOUBOJ za Daniela Radcliffea & Ruperta Grinta vs. Helena Bonham Carter za boj v sídle Malfoyů ve fime Harry Potter a Relikvie Smrti I. Hlasovat můžete ZDE.

No a nakonec v kategorii NEJLEPŠÍ ZÁPORŇÁK za Ralpha Fiennese či Toma Feltona ve filmu Harry Potter a Relikvie Smrti I. Hlasovat můžete ZDE.

Pro platné hlasování je třeba kliknout na žlutou ikonu "Vote". Ti, kteří budou mít nejvíce hlasů postoupí 3. května do užšího výběru nominaci. Filmové ceny 2011 předá MTV 5. června v Los Angeles.
_______________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Celosvětový seznam premiér velkého potterovského finále

23. march 2011 at 15:44 | Radusch |  News about HP
Společnost Warner Bros. Pictures zveřejnila celosvětový seznam premiér velkofilmu Harry Potter a Relikvie Smrti II, který bude do kin po celém světě uveden již toto léto, navíc nejen v běžném 2D, ale i 3D formátu. Prvním oficiálním dnem promítání ve světě bude již 13. červenec, kdy film uvede do kin celkem 7 států, například Belgie, Finsko, Francie, Itálie či Egypt. Úplně posledním státem, do kterého dorazí Relikvie Smrti II bude Thajsko. Tamní fanoušci však výrazně dlouho čekat nebudou. Potterovské finále přivítají 16. července.

Celý seznam najdete v pokračování.

Daniel Radcliffe - Photoshoot for New York Times (2010)

22. march 2011 at 16:30 | Radusch |  Daniel Radcliffe
Nedávno byly zveřejněny fotky z Danielova photoshootu pro New York Times, který se týká především jeho nové role na Brodway. Daniela na nich můžeme vidět v zasněžené krajině, všechny fotky jsou opravdu krásné. Snad se objeví další a větší, protože jedna je opravdu malá.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com

Fotky Emmy Watson na focení pro Lancôme

21. march 2011 at 17:27 | Radusch |  Emma Watson
Jak už jistě mnozí víte, představitelka Hermiony Grangerové, Emma Watson před několika dny potvrdila, že se stala novou tváří značky Lancôme (konkrétně vůně: "Trésor Midnight Rose"). Už se odehrálo několik focení ze kterých samozřejmě nechybí paparazzi fotky. Jistě nás čeká skvělý photoshoot, Emmě to na těch fotkách moc sluší. Tady jsem uložila jen několik, všechny najdete na tomto odkazu.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com

Další exkluzivní ukázky z Blu-ray bonusů - Závěrečný záběr a Pobertův plánek

20. march 2011 at 14:34 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Nově byly na stanici ABC Family, kde probíhá Harry Potter víkend odvysílány další dvě ukázky z bonusu Maximum Movie Mode, který bude součástí Blu-ray HP a Relikvie Smrti I. První klip zprostředkovává exkluzivní záběry z natáčení posledního záběru hlavních hrdinů. Jedná se o okamžik, kterým se oficiálně ukončila jejich desetiletá práce na filmových potterovkách, v kalendáři tehdy svítil památný den 12. červen 2010. Poslední dva filmy se natáčely paralelně a to - jak se zdá - až do úplného konce. Poslední scéna totiž nebyla z Relikvií Smrti II, jak by se dalo očekávat, ale právě z Relikvií Smrti I.

Posledním záběrem, který oficiálně zakončil osm potterovských filmů byl skok do krbu na Ministerstvu kouzel při náhlém útěku před smrtijedem Yaxleym. Jak to vypadalo přímo na place? Podívejte se na video níže.

Blu-ray bonus: Harry a Hermiona + stills Harryho na mostě v HQ

19. march 2011 at 17:20 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Dalším videem, které spolu s HQ klipem k poslední potterovce odpremiérovala televize ABC Family je druhý speciál, který najdeme v bonusovém materiály Maximum Movie Mode na Blu-ray Harry Potter a Relikvie Smrti I. Jeho obsah se zaměřuje na vztah mezi Harrym a Hermionou, který dokresluje již fanouškům docela dobře známá taneční scéna, odehrávající se uprostřed lesa, uprostřed noci a uprostřed stanu, což jí dodává zvláštní kouzlo.


DVD Bonus: Harry a Ginny

18. march 2011 at 13:08 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
ABC Family Harry Potter víkend již ve svém úvodu přinesl kromě prvního pohledu na Relikvie Smrti II i první ze speciálů, které budou tvořit bonusy na DVD / BD Harry Potter a Relikvie Smrti I - pohled na vývoj vztahu Harryho a Ginny. Trochu paradoxně nám ho přináší Jason Isaacs z útrob sídla Malfoyů. :D

Klip k Relikviím Smrti II od ABC family

18. march 2011 at 12:46 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
Americká televize ABC Family hodinu po půlnoci přinesla přes reklamní přestávku během filmu Harry Potter a Kámen mudrců exkluzivní sneak peek - první oficiální video - k připravovanému filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II. Sestřih nabízí průřez dějem závěrečné části s komentářem Daniela, Ruperta, Emmy, režiséra Davida Yatese i producentů Davida Heymana a Davida Barrona. Minutu a půl dlouhé video začíná scénou z Teaser traileru - Voldemortova kletba Avada Kedavra mířenou na Harryho. Nechybí v něm několik dosud neviděných záběrů, mezi které patří ukázky z podzemí kouzelnické Gringottovy banky, útěk draka přes vstupní halu, slídící Draco u Komnaty nejvyšší potřeby, Ginny a Neville běžící proti proudu studentů prchající z Bradavického hradu, Severus Snape před domem Potterových v Godrickově Dole, Harry u Dobbyho hrobu, Smrtijedi u Gringottových ale i mrtvý Fred obklopený rodinou, objetí Hermiony a Harryho a další scény z konečné bitvy. Video je naprosto dokonalé, mnoho scén mě překvapilo, ať už je červenec, v 3D to bude neuvěřitelné.

Níže najdete video v HQ rozlišení, překlad a několik zajímavých screencapsů.