December 2010

Radusch opět postoupila a opět potřebuje hlasy!

31. december 2010 at 13:34 | Radusch |  This Blog...
my-magicworld.blog.cz
Já vím, že opět otravuju, ale díky vašim hlasům jsem opět postoupila už do 5.kola SONB. Doufám, že i teď mě podpoříte a hlásnete mi! :) Předem děkuji a pokud taky potřebujete, napište :)

VOTE HERE FOR RADUSCH


Plakáty k první části Relikvií Smrti bez loga

31. december 2010 at 13:29 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
my-magicworld.blog.cz
Bylo zveřejněno několik plakátů k Relikivím Smrti I. , které se liší o těch oficiálních jen tím, že bylo odstraněno logo. Musím říci, že bez něj ty fotky vypadají opravdu krásně :) Jelikož nejsou všechny, tak snad se objeví i další!
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zdroj:snitchseeker.com

Harry Potter a Relikvie Smrti: Část II. je nejočekávanějším filmem roku 2011

30. december 2010 at 18:48 | Radusch |  News about HP
my-magicworld.blog.cz
2011 je rok,kdy do kin dorazí poslední část Potterovského trháku Harry Potter a Relikvie smrti: část 2. Podle výzkumu, který provedla stránka Fandango.com je film Harry Potter a Relikvie smrti: část II. nejočekávanějším filmem roku 2011. Web, který zprostředkovává prodej vstupenek v USA udělal anketu s muži a ženy, a u obou pohlaví první místo obsadila tato potterovka.. Harry Potter a Relikvie smrti: část II. je nejočekávanější pro 26% mužů a 24% dotázaných žen.

 Na druhém místě u žen je čtvrtý film Twilight ságy, Rozbřesk, kdežto muži dávají přednost filmu Pařba ve Vegas 2. Tohoto výzkumu se zúčastnilo 1000 lidí minulý týden během vánočních svátků.

Jelikož bude druhá část Relikvií už v 3D verzi, nedivím se, že je takto očekávaný. Máme se jistě na co těšit! :)
__________________
Zdroj:oclumencia.com.br

Nejziskovější filmy roku 2010 - první část Relikvíí Smrti na 3.místě

30. december 2010 at 18:38 | Radusch |  News about HP
my-magicworld.blog.cz
Konec roku 2010 již pomalu klepe na dveře. Pro svět filmu to bylo období, ve kterém se přepisoval Žebříček nejziskovějších filmů všech dob, kterému neohroženě kraloval filmový kinohit Avatar z dílny uznávaného režiséra Jamese Camerona. Dosud neporažený Titanic předběhl v celosvětových ziscích téměř o neuvěřitelnou miliardu dolarů. Avatar je tedy minimálně na nějaké to desetiletí Top filmem se ziskem 2,7 miliardy dolarů. Přestože většinu příjmů získal v tomto roce, dodatečně se zařazuje do loňského žebříčku, neboť premiéru měl koncem roku 2009.

Letos se do popředí dostaly především 3D filmy. Právě oni zamíchali celkové pořadí Žebříčky nejziskovějších filmů za rok 2010. První místo obsadil Toy Story 3 (3D), který si na své konto připsal 1 063143 492 dolarů. Následuje ho 3D Alenka v říši divů se částkou 1, 024 miliardy dolarů.

Třetí místo patří nejnovější potterovkce s podtitulem Harry Potter a Relikvie Smrti I s aktuálními 863miliony dolarů . Ačkoli třetí příčka je již konečná a v tomto žebříčku Alenku určitě nepředběhne, dodatečné zisky v roce 2011 zamíchají ještě karty v Žebříčku nejziskovějších filmů všech dob, ve kterém Relikvie Smrti I aktuálně figurují na 22. příčce. Nejnovějšímu potterovskému pokračování však navíc utekl pomyslný titul Nejziskovější 2D film roku 2010.

V Žebříčku nejziskovějších filmů roku 2010 dále následuje Počátek (825 mil.. dolarů), Shrek-zvonec a konec (740 milionů $), Twilight sága: Zatmění (693,5 mil.. $), Iron Man 2 (622 milionů $)a Já , padouch (540 mil.. $).
____________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Poslední Samuraj (2003)

29. december 2010 at 13:05 | Radusch |  Films
Jako druhý film, který mě zaujal, je historické dobrodružné drama Poslední Samuraj. Snímek pochází z roku 2003 a v hlavní roli kapitána Nathana Algrena můžeme vidět skvělého Toma Cruise. Ve filmu můžeme vidět krásné prostředí Japonska a zajímavý styl života samurajů. Tento film mám skutečně velice ráda, Tom v něm opět dokázal, jak úžasně charismatický herec je. Na natáčení se připravoval dva roky, aby se naučil zacházet s mečem, mluvit japonsky a další věci, což ukazuje, jak hodně takový herec hodlá zajít, když nějákou roli skutečně chce.

Šest bonusových skladeb k Relikviím Smrti I.

28. december 2010 at 18:34 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
my-magicworld.blog.cz
Minulý týden byla na americký trh uvedena limitovaná sběratelská edice soundtracku k filmu Harry Potter a Relikvie Smrti I od skladatele Alexandre Desplata. Její součástí je i šest bonusových skladeb, které na běžném soundtracku nenajdete, ačkoliv ve filmu byly použity téměř všechny. Například skladba Moje láska je vždy tady, zpívá sbor v kostele během Harryho vánoční návštěvy v Godrickově Dolu. Všech šest najdete níže.

1.Voldemort (Voldemort)

2.Grimmauldovo náměstí (Grimmauld Place)

3.Brumbálovi (The Dumbledores)

4.Příběh tří bratří (The Tale of The Three Brothers)

5.Bellatrix (Bellatrix)

6. Moje láska je vždy tady (My Love is Always Here)

Zdroj:priori-incantatem.sk

Trailer na obě části Relikvií Smrti na IMDb nejsledovanějším videem roku 2010

28. december 2010 at 18:20 | Radusch |  News about HP
my-magicworld.blog.cz
Pomalu, ale jistě, se blíží konec roku a s ním i neodmyslitelná rekapitulace toho Nej, co se v něm událo. Světový filmový portál IMDb (The Internet Movie Database) v souvislosti s ním přináší žebříček Top videí roce 2010. Sestavený byl podle počtu shlédnutí na IMDb za uplynulých dvanáct kalendářních měsíců. Nejvíce přehrání videa, a tedy vítězem roku, je:

Teaser trailer Harry Potter a Relikvie Smrti (I & II), který byl na internetu zveřejněn 29. června v časných ranních hodinách našeho času. Na tomto umístění se podepsala zejména skutečnost, že teaser k posledním dvěma Potterovkám byl horlivě očekáván již od začátku roku, a to nejen v řadách fanoušků. V žebříčku se umístil i hlavní trailer na Relikvie Smrti I, jemuž patří 4. místo a svou příčku si v něm našel i první televizní spot k Relikviím Smrti I, který obsadil 23. místo. Celý žebříček si můžete prohlédnout na tomto linku a prvních pět míst najdete níže.

1. Harry Potter a Relikvie Smrti (trailer na obě části)
2. Počátek / Inception (trailer charakterizující postavy)
3. Eclipse - Zatmění (první trailer)
4. Harry Potter a Relikvie Smrti Part: I. (trailer na první část)
5. Eclipse - Zatmění (druhý trailer)


Je skvělé, že do prvních pěti videí se dostalo jak HP, tak Eclipse a velice mě potěšila přítomnost úžasného filmu Počátek na druhém místě.
_____________________
Zdroj:priori-incantatem.sk, imdb.com

První videa ze znovunatáčení epilogu k Relikviím Smrti II.

28. december 2010 at 18:04 | Radusch |  News about HP
my-magicworld.blog.cz
Před pár dny skončilo znovunatáčení závěrečné scény, epilogu, který se objeví na konci druhé části Relikvií Smrti, které probíhalo v průběhu prosince tentokrát v Leavesden Studiích, protože režisér a producenti nebyli spokojeni s výsledkem. Znovunatáčení fanoušci jistě uvítali, protože jedním z důvodů bylo jistě i špatné nalíčení hlavních herců, které jsme mohli vidět na fotkách, zveřejněné v květnu a musím říci, že Harry, Ron, Hermiona a Ginny vůbec nevypadali na těch, v knize zmíněných 36, ale na některých fotkách i na 50 let. Nyní se začaly objevovat první amatérské videa ze zmiňovaného znovunatáčení, na ty jsem vám dala odkazy, protože je možné, že WB je brzy stáhnou, jelikož se na ně vztahují autorská práva.


Více jsem už nenašla, většina je už z internetu stažena a může se brzy stát, že i tato zmizí.
____________________
Zdroj:oclumencia.com.br,youtube.com

Radusch opět potřebuje hlasy

27. december 2010 at 14:51 | Radusch |  This Blog...
my-magicworld.blog.cz
Opět jsem díky vám postoupila do dalšího kola SONB a potřebuju další hlásky, takže prosím, pomoví odkazu podpořte Radusch a tento blog! :) Děkuji a když napíšete, jistě oplatím! :)

VOTE HERE FOR RADUSCH


Pár otázek pro herce a jejich odpovědi

27. december 2010 at 13:02 | Radusch |  News about HP
my-magicworld.blog.cz
Oficiální anglická stránka Harryho Pottera na Facebooku zveřejnila pár odpovědí mladých herců na dotazy od jejich fanoušků. Týkaly se jejich práci na jednotlivých potterovkách.

Na otázku, co bylo nejlepší na účastnit se dění kolem Harryho Pottera, Matt Lewis, představitel NevillaLongbottoma odpověděl následovně: "Cestování po světě a setkávání zajímavých lidí. Cítil jsem se velmi hrdý, když jsem měl tu čest pracovat s nejlepšími britskými herci a samozřejmě,poznal jsem spoustu nových přátel. "

Podle dvojčat Phelpsových byla nejtěžší scéna famfrpál, protože aby získali nejpovedenější záběry, museli sedět na košťatech i čtyři hodiny. Za nejnáročnější scénu považují z Relikvií Smrti tu, kde se oba museli rozplakat. A prý i učení se Waltz na Vánoční ples nebylo nejlehčí.

Tom Felton, filmový student Draco Malfoy tvrdí, že nejtěžší bylo po ukončení natáčení opustit Velkou síň, kde strávil během něj asi nejvíc času.
_______________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Jim Broadbent o krátkém návratu Horácia Křiklana do Relikvií Smrti II.

26. december 2010 at 15:31 | Radusch |  News about HP
my-magicworld.blog.cz
Herec Jim Broadbent se během propagace nového filmu Další rok krátce zmínil o krátkém návratu Horacia Křiklana do závěrečného filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II. Úryvek z rozhovoru vám najdete níže.

Co se týče Harryho Pottera, vrací se Vaše postava do obou filmů?
Jim: Ne, jen velmi, velmi málo. Křiklan se - myslím, jak množství dalších postav - objeví v Relikviích Smrti II, ale ne ve významném kontextu k zápletce.

Je to téměř jako vyvolání herců před oponu (po vystoupení).
Jim: Je to jako vyvolání před oponu, výstup na závěr finále ... Skutečně jsem natočil jen jednu Potterovku (Prince dvojí krve) a několik dní jsem pracoval na této poslední. Takže jsem nebyl součástí tohoto všeho celých deset let jako ostatní.

S profesorem Křiklanem se naposledy na stříbrném plátně setkáme během bitvy o Bradavice. Česká premiéra velkofilmu Harry Potter a Relikvie Smrti II v 3D je naplánována na 14. července.
_____________________
Zdroj:priori-incantatem.sk

Dvě nová jména do druhé části Relikvií Smrti

25. december 2010 at 16:13 | Radusch |  News about HP
my-magicworld.blog.cz
Ačkoliv filmové práce na potterovkách (opět) definitivně skončily, stále se dozvídáme nová jména herců, jejichž uvidíme v druhé části Relikvií Smrti.

Dnes ke nim přibyl Benedict Clarke, který ztvární mladého, 11-ti letého Severuse Snapea v době jeho nástupu do Bradavic. A ještě můžu prozradit jméno herce ztvárňujícího Scorpiuse Malfoye - je jím 13-ti letý Bertie Gilbert. Tak uvidíme v červenci v kině, zda byli vybráni dobře.
imagebam.com imagebam.com
Zdroj:priori-incantatem.sk

***
A co jinak? Jak jste si užili včerejší Štědrý večer? Byla pohoda a našli jste pod stromečkem co jste chtěli? :) U nás vládla kupodivu klidná a milá atmosféra a ještě více večer zpříjemnilo mé nadšení z knihy Harry Potter: Filmová Kouzla. Je dokonalá, stále v ní musím být ponořená :D A co vy? :)

Harry Potter - Last Christmas

24. december 2010 at 14:35 | Radusch |  Videa HP
my-magicworld.blog.cz
Když jsou ty Vánoce, dám vám sem k přáníčku i vánoční článek. Přesněji tedy krásné vánoční video s Potterovskou tématikou. Jsou v něm skvěle sestříhány různé vánoční, sváteční, zimní či jiné štastné scény tří postav z těchto skvělých kouzelnických filmů, těmi myslím Harryho a dvě dívky, které jsou vlastně stále okolo něj, Hermiona a Ginny. Jako doprovod hraje písnička Last Christmas, kterou jak víme nazpívalo spousty zpěváků, v tomto videu je v podání herečky a zpěvačky Ashley Tisdale. Video takto skvěle vyrobila uživatelka youtube gabilu91. Tak tady je, kochejte se a hlavně si užívejte tento skvělý den! :)
Zdroj:youtube.com

Veselé Vánoce!

24. december 2010 at 10:00 | Radusch |  My diary
Konečně je to opět tady, nejkrásnější den v roce, Štědrý den. Všem affs a dalším návštěvníkům tohoto blogu chci popřát klidné vánoce, ať najdete pod stromečkem to po čem toužíte. :)
my-magicworld.blog.cz

Dva nové vánoční a novoroční TV Spoty k Relikviím Smrti I.

23. december 2010 at 19:30 | Radusch |  Harry Potter a Relikvie Smrti
my-magicworld.blog.cz
V nápadu přinést americké fanoušky do kin na první část Relikvií i svátky a na konec roku, Warner Bros. vytvořili dva nové televizní spoty, kde byly použity několik scén z různých zimních scén a oslav z nejnovější potterovky. Pro ty, kteří ještě na filmu nebyli, jsou ve videích k vidění nové záběry.

Zdroj:oclumencia.com.br

Včera skončilo natáčení epilogu a tudíž i celé Potterovské série

22. december 2010 at 19:03 | Radusch |  News about HP
my-magicworld.blog.cz
V průběhu měsíce května, byly natočeny scény pro epilog k druhé části Harry Potter a Relikvie smrti, na stanici King´s Cross v Londýně. Bylo zveřejněno mnoho fotografií herců, kteří se v závěrečné potterovské scéně objeví, tedy nejen Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley) a Emma Watson (Hermiona Grangerová, ale také Albus Severus, James Sirius a Lily Luna.

12. listopadu bylo potvrzeno, že se některé scény z epilogu budou natáčet znova, protože podle Warner Bros byl velmi rychlý a výsledek nebyl chválihodný. To natáčení probíhalo v prosinci a dnes bylo potvrzeno, že včera 21. prosince byl oficiálně poslední den natáčení.

Počátek / Inception (2010)

22. december 2010 at 14:43 | Radusch |  Films
Doufám že nevadí, že jsem se inspirovala několika mými oblíbenými blogy a založila tuto rubriku. Sem budu dávat mé názory a celkový popis i s fotkami a trailery k filmům, které mě něják pozitivně zaujaly. Takže jdeme na to.

Jako první jsem si vybrala včara shlédnutý film Počátek (Inception) z tohoto roku. Dala jsem na doporučení několika lidí, kteří mě na něj navnadili, jako že je to perfektní film. A je? Po včerejšku říkám že určitě. Je sice trochu složitější na pochopení, ale do toho se postupně dostanete. Jedním z hlavních důvodů, kromě toho, že je film mezi možnými nominovanými na Oscara a je tudíž hodnocen jako jeden z nejlepších svého žanru, je obsazení, přesněji tedy představitel hlavního hrdiny slavný herec Leonardo DoCaprio (můžete znát např. z Titanicu, ale myslím si že jej není třeba představovat), který patří mezi mé nejoblíbenější vůbec a filmy s ním je dle mého názoru naprosto skvělé. Ale dost o něm, jdeme na film.

Opět prosím o hlásky!

21. december 2010 at 11:04 | Radusch |  This Blog...
my-magicworld.blog.cz
Díky vaším hlasům jsem opět postoupila do dalšího kola SONB. Kdyby jste byli tak laskaví a opět hlásli tomuto blogu a Radusch, byla bych moc ráda! Takže prosím přispějte svůj hlas. Ráda oplatím, když napíšete! :)

VOTE HERE FOR RADUSCH


Teaster trailer k druhé části Relikvií Smrti propuštěn 24. ledna?

20. december 2010 at 15:47 | Radusch |  News about HP
my-magicworld.blog.cz
Jsem tedy upřímně zvědavá, jestli je tato informace pravdivá, pokud ano, pak by jsme se mohli už příští měsíc dočkat prvního teaster traileru na druhou část Relikvií Smrti. Tato informace byla vypuštěna adminy stránky Mugglenet, kteří se prý doslechly, že běhěm nejbližších týdnu by měly začít vznikat první ukázky k filmu. Datum admini MG stanovili na 24 ledna. Teaster trailery jsou obvykle propuštěny pět měsíců před vpuštěním filmu do kin a konec ledna by tedy byl ideální. Tato informace však WB stále ještě nepotvrdilo, takže je možné, že je falešná, berte ji proto z rezervou.
______________________
Zdroj:hogwartsite.net

Dva nové plakáty propagující první část Relikvií na Oscara

20. december 2010 at 15:26 | Radusch |  News about HP
my-magicworld.blog.cz
Byly zveřejněny další dva plakáty propagující první čát Relikvií Smrti na Oscara. První propaguje umění výtvarníka Staurta Craiga a dekoratérku Stephenie McMillan a zobrazuje Severuse Snapea na schodech v Malfoy Manor. Druhý  propaguje šest kategorií v nichž by Relikvie mohly získat nominaci a následně i ocenění, tedy Oscara, jedná se o kategorie:Nejlepší snímek,nejlepší vizuální efekty,nejlepší střih (jak film, tak zvuk) a nejlepší zvuk. Na plakátě je Lord Voldemort. První plakát, který propagoval prácí kameramana Eduarda Serryho, na němž je zobrazen odraz Harryho v Siriusově zrcátku najdete v tomto článku.
imagebam.com imagebam.com
Zdroj:hogwartsite.net